Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy

Środa, 18 marca 2015, 14:45
Aktualizacja: 17:04
Autor: red.
Świdnica: Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Pod patronatem medialnym czasopisma Voyage w październiku w naszym mieście odbędzie się dwudniowa impreza pn. Kongres Turystyki Polskiej. Partnerami tego przedsięwzięcia będą m. in.: Związek Miast Polskich, Izba Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej i Dolnośląska Izba Turystyki. Trwają rozmowy z kolejnymi partycypantami, ustalane są szczegóły współpracy.

Turystyka postrzegana jest przez samorządy lokalne jako ważny czynnik rozwoju gospodarczego. Jej podstawę stanowią zasoby dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, które przy odpowiednim zarządzaniu sprzyjają jej rozwojowi. W jakim kierunku zmierza polska turystyka? Jakie podejmować działania ponadregionalne wzmacniające rozwój turystyki? Na te i z pewnością wiele innych pytań szukać będą odpowiedzi uczestnicy tego wydarzenia. Impreza skierowana jest zarówno do prezydentów, burmistrzów, wójtów i osób zajmujących się w urzędach turystyką, promocją oraz kulturą, jak i do przedstawicieli przedsiębiorstw, organizacji i stowarzyszeń turystycznych, fundacji, firm sprzedających usługi lub produkty sektora turystycznego. Liczymy na czynny udział w Kongresie naszych lokalnych hotelarzy, restauratorów oraz osób związanych z branżą turystyczną.

W programie przewidziano m. in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, warsztaty, seminaria, wycieczki pokazujące dobre praktyki w promocji turystyki oraz prezentacje ofert handlowych firm i samorządów.

Prezydent Miasta Beata Moskal – Słaniewska liczy na duże zainteresowanie i wymianę doświadczeń uczestników Kongresu: „Turystyka to wciąż niedoceniana branża w gospodarce narodowej. Promowanie wiedzy, dobrych praktyk, wymiana doświadczeń – mają być głównym celem Kongresu. Liczę także na to, że z wiedzy tej skorzystają samorządowcy, gdyż to właśnie gminy i miasta prowadzą dobrą politykę turystyczną, przyczyniającą się do rozwoju nie tylko branży, ale i swoich miejscowości.”

Wśród podmiotów działających w sektorze turystycznym coraz częściej słyszy się o potrzebie zorganizowania spotkania, które będzie okazją do wymiany poglądów i podzielenia się własnymi doświadczeniami. Rozumiejąc te potrzeby miasto Świdnica zorganizuje Kongres Turystyki Polskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group