Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Koniec wieńczy dzieło

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 9:05
Aktualizacja: 13:08
Autor: red.
Strzegom: Koniec wieńczy dzieło
Fot. UM Strzegom
VI Biennale Rzeźby w Granicie w Strzegomiu dobiega końca. Uczestnicy tegorocznej edycji ciężko pracowali, by pokonać opór kamienia, wejść z nim w dialog, zamknąć w bryle kamienia swoją myśl i wydobyć ekspresję.

Obecnie rzeźbiarze dokonują ostatnich zabiegów kosmetycznych przy swoich rzeźbach, które już w niedzielę zostaną zaprezentowane na strzegomskim rynku. Strzegom podczas tegorocznego pleneru miał przyjemność gościć najwybitniejszych przedstawicieli świata sztuki, dla których rozmowa z kamieniem była przyjemnością i wyzwaniem. Mistrzowie rzeźby w kamieniu: Martin Kuchař, Marie Seborova, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Adam Wyspiański, Andrzej Szarek, Grzegorz Niemyjski, Zbigniew Frączkiewicz oraz Jerzy Fober zaprezentują swoje prace podczas wernisażu w dn. 17 sierpnia 2014 r. Wernisaż odbędzie się na strzegomskim rynku. Piękno wydobyte z kamienia wprawną ręką rzeźbiarza w postaci niepowtarzalnej rzeźby, będziemy mogli podziwiać przez dwa lata, bowiem w tym okresie rzeźby będą zdobić przestrzeń publiczną naszego miasta, z małą przerwą na wernisaż wystawy we Wrocławiu.

Wszystkich mieszkańców gminy Strzegom i przyjezdnych gości serdecznie zapraszamy na wernisaż już 17.08.2014 r. o godz. 12.00.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group