Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Konsultacje Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Sobota, 9 sierpnia 2014, 23:31
Aktualizacja: 23:33
Autor: red.
Świebodzice: Konsultacje Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
Fot. UM Świebodzice
Burmistrz Miasta Świebodzice zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu "Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej" – dokumentu niezbędnego do realizacji programu rozwoju terytorialnego.

W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 rysuje się realna szansa na uzyskanie przez Aglomerację Wałbrzyską wsparcia środkami Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), które są nowym instrumentem rozwoju terytorialnego UE. Dokumentem niezbędnym do realizacji ZIT jest "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej", która została opracowana w celu uzyskania zgody Samorządu Województwa Dolnośląskiego na ich realizację na obszarze Gmin tworzących Aglomerację Wałbrzyską.

"Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej" jest dokumentem wykonawczym do przyjętej w 2012 r. "Strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej 2013 - 2020" określającej zintegrowane działania służące rozwiązywaniu problemów społecznych, gospodarczych i środowiskowych, które mają wpływ na rozwój obszaru funkcjonalnego Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Przedłożony Państwu do konsultacji dokument odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz zapisom przyjętego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego Projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, który stanowi podstawę do realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Konsultacje prowadzone są do 7 września 2014 r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii przekazanych za pomocą załączonego formularza.

Ze względu na fakt, że wartość środków ujętych w planie finansowym realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz ich przeznaczenie ramach budżetu ZIT zostały wskazane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, nie będą one podlegały zmianom.

Wypełnione formularze prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy promocja@swiebodzice.pl lub składać do urny ustawionej w holu ratusza, w terminie do 7 września 2014 r.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group