Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrola powiatu wykazała duże nadużycia. Dyrektor Domejko straci pracę?

Wiadomości: Świdnica
Środa, 15 lutego 2012, 12:29
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 7:54
Autor: JB
Fot. red
Zarząd Powiatu na wczorajszym posiedzeniu omawiał wyniki przeprowadzonej kontroli.Dziś na konferencji podano jej szczegóły.

Kontrola zlecona została przez Zarząd Powiatu w Świdnicy, i trwała trzy miesiące :od sierpnia do listopada 2011 roku. Podstawą do przeprowadzenia kontroli były liczne niepokojące sygnały, które dochodziły do Zarządu min. o dużych dysproporcjach w zarobkach pracowników Latawca.

Zakres całej kontroli był bardzo szeroki. Sprawdzano min. realizację zadań, kontrole gospodarki finansowej i obrotów kasowych, gospodarki środkami na wypłaty pracownicze. Wyniki kontroli polityki zarobkowej są szokujące. Wykazano, że pensje ordynatorów niektórych oddziałów a także lekarzysą wyjątkowe wysokie i sięgają miesięcznie nawet do 70 tysięcy złotych.Stawki bazowe to około 30-40 tysięcy miesięcznie. Przy tym znacznie zmniejszyła się liczba osób zatrudnionych na umowę o pracę a wzrosły kontrakty.

Wzrost kosztu wynagrodzeń zaplanowanych wyniósł 11 milionów złotych w 2009 roku do ponad 21 milionów w 2011 roku na pensje kontraktowe. Na pensje etatowe w tym samym czasie wydano 23,7 mln zł, tym samym na płace ogółem wydano o 33% więcej niż rok wcześniej, a przychody szpitala wzrosły jedynie tylko o 10%.

System prowizji jednego z lekarzy wyniósł łącznie ponad milion złotych przez trzy lata. Pieniądze te mogły zostać wykorzystane w inny sposób np. na zakup mammografu, angiografu lub rezonansu magnetycznego.

Decyzją Zarządu Powiatu jest wypowiedzenie umowy o pracy dotychczasowemu dyrektorowi Jackowi Domejce, jednakże decyzja nie jest ostatecznie zatwierdzona, ponieważ powiat czeka w tej chwili na zebranie się Społecznej Rady szpitala i wydaną na ten temat opinię. Dopiero wówczas Starostwo podejmie odpowiednie kroki prawne. Jak mówi wicestarosta Alicja Synowska w tej chwili władze powiatu nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z obecnym dyrektorem szpitala Latawiec, gdyż jak sami twierdzą, utracili do niego to co najważniejsze-zaufanie.

Większość tak horendalnie wysokich kontraktów kończy się już w tym roku i oczywiście zostaną one odpowiednio zweryfikowane.Na pytanie czy Zarząd Powiatu nie obawia się masowych zwolnień lekarzy, którzy znacznie stracą, starosta Zygmunt Worsa mówi, że aboslutnie nie.
Jakość usług w naszym szpitalu a kwestie płacowe nie mają ze sobą nic wspólnego. Jakość jest na bardzo wysokim poziomie – podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group