Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kontrola powiatu wykazała duże nadużycia. Dyrektor Domejko straci pracę?

Środa, 15 lutego 2012, 12:29
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 7:54
Autor: JB
Świdnica: Kontrola powiatu wykazała duże nadużycia. Dyrektor Domejko straci pracę?
Fot. red
Zarząd Powiatu na wczorajszym posiedzeniu omawiał wyniki przeprowadzonej kontroli.Dziś na konferencji podano jej szczegóły.

Kontrola zlecona została przez Zarząd Powiatu w Świdnicy, i trwała trzy miesiące :od sierpnia do listopada 2011 roku. Podstawą do przeprowadzenia kontroli były liczne niepokojące sygnały, które dochodziły do Zarządu min. o dużych dysproporcjach w zarobkach pracowników Latawca.

Zakres całej kontroli był bardzo szeroki. Sprawdzano min. realizację zadań, kontrole gospodarki finansowej i obrotów kasowych, gospodarki środkami na wypłaty pracownicze. Wyniki kontroli polityki zarobkowej są szokujące. Wykazano, że pensje ordynatorów niektórych oddziałów a także lekarzysą wyjątkowe wysokie i sięgają miesięcznie nawet do 70 tysięcy złotych.Stawki bazowe to około 30-40 tysięcy miesięcznie. Przy tym znacznie zmniejszyła się liczba osób zatrudnionych na umowę o pracę a wzrosły kontrakty.

Wzrost kosztu wynagrodzeń zaplanowanych wyniósł 11 milionów złotych w 2009 roku do ponad 21 milionów w 2011 roku na pensje kontraktowe. Na pensje etatowe w tym samym czasie wydano 23,7 mln zł, tym samym na płace ogółem wydano o 33% więcej niż rok wcześniej, a przychody szpitala wzrosły jedynie tylko o 10%.

System prowizji jednego z lekarzy wyniósł łącznie ponad milion złotych przez trzy lata. Pieniądze te mogły zostać wykorzystane w inny sposób np. na zakup mammografu, angiografu lub rezonansu magnetycznego.

Decyzją Zarządu Powiatu jest wypowiedzenie umowy o pracy dotychczasowemu dyrektorowi Jackowi Domejce, jednakże decyzja nie jest ostatecznie zatwierdzona, ponieważ powiat czeka w tej chwili na zebranie się Społecznej Rady szpitala i wydaną na ten temat opinię. Dopiero wówczas Starostwo podejmie odpowiednie kroki prawne. Jak mówi wicestarosta Alicja Synowska w tej chwili władze powiatu nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z obecnym dyrektorem szpitala Latawiec, gdyż jak sami twierdzą, utracili do niego to co najważniejsze-zaufanie.

Większość tak horendalnie wysokich kontraktów kończy się już w tym roku i oczywiście zostaną one odpowiednio zweryfikowane.Na pytanie czy Zarząd Powiatu nie obawia się masowych zwolnień lekarzy, którzy znacznie stracą, starosta Zygmunt Worsa mówi, że aboslutnie nie.
Jakość usług w naszym szpitalu a kwestie płacowe nie mają ze sobą nic wspólnego. Jakość jest na bardzo wysokim poziomie – podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group