Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1228
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kontrola skarbówki podatników ze Strzegomia

Wtorek, 10 stycznia 2012, 10:55
Aktualizacja: 10:56
Autor: red
Strzegom: Kontrola skarbówki podatników ze Strzegomia
Fot. użyczone
W gminie Strzegom kontrole podatkowe były przeprowadzane w latach ubiegłych niezbyt często.

Od tego roku instrument kontroli podatkowej będzie już bardziej wykorzystany, bowiem decyzją burmistrza Strzegomia utworzone zostały 2 stanowiska inspektorów ds. kontroli podatkowej, których podstawowym - głównym zadaniem będzie przeprowadzanie kontroli u podatników na terenie całej gminy Strzegom.
Kontrole podatkowe podejmowane będą z urzędu, gdyż ich przeprowadzanie jest uprawnieniem organu podatkowego wynikającym z ustawy Ordynacja podatkowa.

Celem kontroli jest sprawdzenie czy kontrolowani należycie wywiązują się z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, czy w informacjach przez nich złożonych wykazują rzetelnie wszystkie przedmioty opodatkowania i czy powierzchnie użytkowe nieruchomości w nich wykazanych zgodne są ze stanem faktycznym.

Trzeba dodać, że instytucja kontroli podatkowej jest instrumentem uzupełniającym inne procedury podatkowe uregulowane w Ordynacji podatkowej, tj. postępowań podatkowych oraz czynności sprawdzających.
W naszej gminie kontrole będą więc przeprowadzane według ustalonego przez burmistrza Strzegomia harmonogramu kontroli w sposób systematyczny, sukcesywny i wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba zweryfikowania złożonych przez podatników informacji podatkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group