Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kontrole będą kontynuowane

Środa, 24 kwietnia 2024, 7:32
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Kontrole będą kontynuowane
Fot. KPP Świdnica
Nadmierna prędkość, brawura, zły stan techniczny pojazdu czy też nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego – to w dalszym ciągu czynniki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Świdniccy policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach, a wobec kierowców niestosujących się do przepisów prawa o ruchu drogowym oraz tych przejawiających brawurowy styl jazdy mundurowi bezwzględnie wyciągają konsekwencje.

Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział Kłodzko wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Działania kolejny raz przeprowadzono na drogach Gminy Świdnica.

W trakcie których mundurowi skontrolowali ponad 50 pojazdów -ujawniając 21 wykroczeń głównie dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości, ale także niestosowania się do zakazu wjazdu pojazdów powyżej 15 ton, nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku czy tez innych naruszeń w transporcie drogowym.

Kontrolowane w trakcie wczorajszych działań pojazdy były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W 6 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych min. z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

Mundurowi zapowiadają kolejne podobne działania, a wszystko po to by na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group