Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Koperta Życia

Środa, 18 listopada 2020, 13:17
Autor: red
Gmina Świdnica: Koperta Życia
Fot. organizatorzy
Seniorom oraz ich bliskim osobom z terenu gminy Świdnica przypominamy i zachęcamy do udziału w akcji „Koperta Życia”.

Inicjatywa, skierowana do osób starszych, samotnych, ale i też przewlekle chorych, jest bardzo pomocna podczas korzystania z pomocy medycznej, niezwykle istotna głównie dla tych osób, które nie mają współdomowników, mogących przekazać ważnych danych medykom udzielającym pomocy.

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o:
stanie zdrowia,
przyjmowanych lekach,
alergiach na leki,
kontaktach do najbliższych,
danych osobowych, w tym nr PESEL.

Ważne jest także wpisanie grupy krwi, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni jaką grupę posiadamy
Miejscem, w którym należy przechowywać Gminna Kopertę Życia jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się GMINNA KOPERTA ŻYCIA.

Istotne jest, że lodówka jest ustalonym standardem - dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. W takich sytuacjach czas jest bezcenny.

Informujemy, że udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle oraz powyżej 65 r. życia, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 748521226 wew. 222,213. Koperty mogą Państwo odebrać w siedzibie urzędu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group