Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jawor: Kościół Pokoju obrabowany

Niedziela, 27 lutego 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: KO
Jawor: Kościół Pokoju obrabowany
Fot. Jawor.pl
Nie tylko świdnicki zabytek światowej klasy pada łupem złodziei. W tym tygodniu dwaj mężczyźni – dwudziestolatek i dwudziestopięciolatek, mieszkańcy Jawora i Legnicy, włamali się do jaworskiego Kościoła Pokoju. Tamtejsza policja schwytała ich już na drugi dzień.

Świdnicki Kościół Pokoju atakowany jest przez amatorów metali (zobacz: Złomiarze za grosze sprzedają zabytki cmentarne), świdnicka parafia ewangelicka organizowała specjalną konferencję prasową z powodu kradzieży (zobacz: Nie dajmy złomiarzom rozgrabić do cna zabytku światowej klasy!). Tymczasem na jaworską świątynię napadli klasyczni włamywacze. Włamali się do kościoła we wtorek, 22 lutego. Ich łupem padł bilon oraz dwadzieścia sztuk kolekcjonerskich, miedzianych monet. Już następnego dnia jaworscy policjanci zatrzymali obu złodziei. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli kradzione dukaty. Monety powróciły do pokrzywdzonej parafii. Zatrzymani trafili natomiast do policyjnego aresztu. Za włamanie grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

O tym, jak ważnymi obiektami są Kościoły Pokoju, niech świadczy fakt, iż świdnicką świątynię chcą podczas majowej wizyty w Polsce odwiedzić koronowane głowy Szwecji (więcej: Szwedzka para królewska chce odwiedzić Świdnicę).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group