Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kosmiczna misja

Środa, 1 stycznia 2020, 11:03
Autor: red
Świdnica: Kosmiczna misja
Fot. UM Świdnica
Nauka programowania w świdnickich szkołach podstawowych trwa w najlepsze. Od października uczniowie klas szóstych i siódmych spotykają się co dwa tygodnie i podczas praktycznych warsztatów rozwijają swoje umiejętności przy użyciu robotów Dash i Dot.

Uczestnicy programu „Kosmiczna misja Dash’a i Dot’a”, realizowanego przez Urząd Miejski w Świdnicy i świdnicką Fundację Centrum Rozwoju, poznali już aplikację Blockly, w której będą pracować podczas wszystkich warsztatów i rozwiązywać zadania konkursowe. Mieli okazję powtórzyć i utrwalić zagadnienia przerabiane wcześniej podczas standardowych zajęć informatycznych w szkole, a także przybliżyć sobie nowe pojęcia, takie jak obsługa zdarzeń, wykorzystanie warunków oraz optymalizacja programu przy wykorzystaniu pętli i zmiennych. Obserwowanie, jak roboty odtwarzają programy, pozwoliło uczniom samodzielnie ocenić, czy są one napisane prawidłowo. Po zdiagnozowaniu błędu uczestnicy zajęć mogli przeprowadzić proces debugowania, czyli wyeliminowania błędów w programie.

Wiedza zdobyta do końca roku przyda się na kolejnych etapach projektu – już w styczniu 2020 r. uczniowie zaczną zdobywać punkty za prawidłowe rozwiązywanie zadań. Drużyny, które w danej szkole zdobędą najwięcej punktów, wezmą pod koniec roku szkolnego udział w międzyszkolnej rundzie finałowej. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group