Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koszmar z ulicy Kozara–Słobódzkiego

Wiadomości: Świdnica/Osiedle Młodych
Środa, 17 marca 2010, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Obraz nędzy i rozpaczy, a przede wszystkim ogromne zagrożenie zaczął stwarzać parking w centrum Osiedla Młodych. Nie remontowany od lat 70–tych ubiegłego wieku plac zamienił się w bagno z niebezpiecznymi pułapkami. Tu może dojść do tragedii – alarmują mieszkańcy.

Teoretycznie jest to plac manewrowy dla sklepu EKO, dawnego Domosu, ale od zawsze chodzą tędy mieszkańcy i uczniowie Gimnazjum nr 1. – Każdy może nadziać się na wystające z uszkodzonych płyt pręty zbrojeniowe, nie mówiąc o tym, że grzęźnie się po kostki w błocie – mówi pan Piotr. – Poza tym karetki pogotowia czy straż pożarna mają poważny problem, żeby tu wjechać po zniszczonych płytach – dodaje pan Janusz. A to jedyna droga do dwóch budynków przy Kozara-Słobódzkiego.

Cierpią także samochody mieszkańców, narażone na uszkodzenia misek olejowych i podwozia. _ Prosiliśmy o pomoc dwoje radnych, jednak efektu na razie nie widać. – mówią mieszkańcy. Sprawa stanęła nawet na Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej, bez skutku.

- Winna jest ciężka zima i fakt, że muszą tu wjeżdżać ciężkie samochody dostawcze – tłumaczy prezes Spółdzielni Zapis, Krystyna Stachowicz, która zarządza placem. – Dzieła dokończyli także zwykli kierowcy, którzy z naszego placu zrobili sobie miejsca postojowe albo skrót przy dojeździe do szkoły. Zdajemy sobie sprawę z fatalnego stanu tego miejsca i obiecujemy naprawę do połowy tego roku. Płyty zostaną porządnie umocowane, a uszkodzone zastąpimy nowymi. Będą także słupki ograniczające wjazd na trawnik i nowe płyty chodnikowe. – dodaje pani prezes. Przy okazji remontu doczekają się schody do sklepu.

Wszystkie te prace, niestety, przyniosą jeszcze jeden skutek. Spółdzielnia chce zakazać wjazdu samochodów należących do mieszkańców, parkować będą mogli w tym miejscu tylko klienci. To wywoła potężny konflikt, bo w tej części osiedla nie ma gdzie stawiać aut - alarmują ludzie. Pytają też, co z dojazdem służb ratowniczych?
Karetki i wozy strażackie oczywiście wjadą tu bez przeszkód – odpowiada prezes Stachowicz. Obiecuje także, że spółdzielnia rozważy, czy nie wyznaczyć kilku miejsc dla aut mieszkańców. Na razie jednak jeszcze co najmniej 2-3 miesiące ludzie będą się męczyć, bo na wszystkie zaplanowane prace nie ma dość pieniędzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 17-03-2010 13:38
wesoło tam mają :)
~ 17-03-2010 13:40
OCZYWISCIE NAJLATWIEJ ZAMKNAC I O KLOPOCIE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group