Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kradli samochody i podpalali altanki

Środa, 4 grudnia 2013, 15:14
Aktualizacja: 15:16
Autor: red.
Świebodzice: Kradli samochody i podpalali altanki
Fot. KPP Świdnica
Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą czwórki nieletnich mieszkańców Świebodzic, którzy wspólnie z dorosłymi dokonywali kradzieży samochodów i rowerów na terenie Świebodzic. Na kradzieżach ich działalność się nie skończyła, na terenie Świebodzic podpalili 7 altanek. Wartość start poniesionych przez właścicieli wyniosła ponad 30 tysięcy złotych!

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności w sprawie kradzieży samochodów, zatrzymali 6 mieszkańców powiatu świdnickiego czterech nieletnich w wieku 14-17 lat i dwóch 18-latków. Młodzi mężczyźni na swoich kontach mają 5 kradzieży rowerów, 7 spalonych altanek, gdzie starty poniesione przez właścicieli wyniosły ponad 30 tysięcy złotych, 10 usiłowań kradzieży samochodów oraz 4 kradzieże samochodów osobowych – trzech Daewoo TICO i Fiata 126p.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali trzy skradzione pojazdy, którymi sprawcy jeździli do wyczerpania paliwa i porzucili je. Jeden ze skradzionych samochodów udało im się sprzedać, natomiast skradzione rowery zostały sprzedane w całości lub na części.

Wobec dwóch dorosłych zastosowane zostały już środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, dwa razy w tygodniu muszą meldować się w Komisariacie w Świebodzicach, natomiast sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdnicy.

Za czyny, których dopuścili się zatrzymani może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group