Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej nr 1

Piątek, 2 marca 2018, 9:13
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Świdnica: „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej nr 1
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy nadkom. Robert Topolski odwiedził młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Tematem spotkania z młodzieżą była min przemoc oraz profilaktyka alkoholowa i narkotykowa.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

1 marca w ramach tej akcji funkcjonariusz świdnickiej komendy nadkom. Robert Topolski spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

Podczas spotkania funkcjonariusz rozmawiał ze słuchaczami o cyberprzestępczości oraz o przemocy i związaną z nimi odpowiedzialnością prawną. Poruszony został również temat najczęstszych zachowań związanych z przemocą rówieśniczą i z przemocą relacyjną tj. wykluczenie z grupy, obniżanie statusu, izolowanie, odmawianie.

Z młodzieżą poruszony został również temat środków odurzających i dopalaczy, miało to na celu: podniesienie poziomu świadomości w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie informacji na temat odpowiedzialności prawnej za przestępstwa okołonarkotykowe.

Policjant zachęcał młodych ludzi do prezentowania stanowczej postawy NIE wobec narkotyków.

Poruszona została również profilaktyka alkoholowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group