Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kręciliśmy dla Julki na pikniku charytatywnym

Wtorek, 5 września 2017, 7:19
Autor: red
Żarów: Kręciliśmy dla Julki na pikniku charytatywnym
Fot. UM Żarów
I tym razem Żarowianie nie zawiedli. Podczas wczorajszego pikniku charytatywnego "Kręcimy dla Julki" udało się uzbierać dokładnie 8 177,34 złote i 25,52 euro. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorej Julii Malik z Żarowa. W akcję włączyli się żarowscy samorządowcy, którzy w parku miejskim postawili Wspólnotową Kawiarenkę.

Można było skosztować waty cukrowej, którą serwował burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej. Z kolei ciastami, przygotowanymi przez Sylwię Pawlik, sekretarz Urzędu Miejskiego w Żarowie, radną Iwonę Nieradka i Helenę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarowie zajadali się przybyli do parku żarowianie. Na uczestników pikniku czekały także kiełbaski prosto z grilla, które serwowali Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza, radny Norbert Gałązka i Piotr Ciupiński z klubu sportowego Zjednoczeni Żarów. Akcji towarzyszył również rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów. Chętnych nie brakowało i mimo niekorzystnej początkowo pogody, trasę rowerową przemierzyło ponad 130 uczestników. Wszystko w szczytnym celu! W przygotowaniu do rowerowej przejażdżki pomagały radne Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik i Ewa Góźdź oraz Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
- Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i włączyli się w pomoc dla Julii Malik. To już kolejna taka impreza, która w tym roku, zorganizowana została z okazji zakończenia wakacji. Pożegnaliśmy lato najlepiej jak potrafiliśmy. Cały dochód ze sprzedaży produktów ze Wspólnotowej Kawiarenki został przeznaczony na rehabilitację chorej dziewczynki. Podobnie, jak uzbierane środki z loterii fantowej. W naszą wspólną akcje zaangażowali się również sportowcy z klubu Zjednoczeni Żarów, którym także składam serdeczne podziękowania - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wśród uczestników rajdu rowerowego, podczas wczorajszego pikniku, rozlosowano cenne nagrody. Wśród nich była zmywarka ufundowana przez Electrolux Poland, rower i zaproszenia do japońskiej restauracji ufundowane przez żarowski Daicel Safety Systems Europe, bilety do kina, kask rowerowy i wiele innych cennych nagród. Wszystkie losy, wspólnie ze swoimi rodzicami, wyciągała z pudełka, Julia Malik. Mogliśmy także usłyszeć o kolejne społecznej akcji "Szlachetna Paczka", którą prowadzić będzie firma z żarowskiej podstrefy ekonomicznej Daicel Safety Systems Europe.
- Jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba pomagać i staramy się w miarę naszych możliwości wspierać potrzebujących. Przekazaliśmy na loterię fantową rower i trzy zaproszenia do japońskiej restauracji KOKU-sushi. Są to nagrody nawiązujące do koncepcji naszej firmy. Cieszymy się, że możemy dziś włączyć się w tę akcję. To dla nas kolejne ważne doświadczenie - podkreślała Małgorzata Adamczyk z firmy DSSE z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Organizatorem pikniku byli: Burmistrz Miasta Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Wspólnota Samorządowa koło Żarów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rowerowy Żarów oraz TKKF Chemik Żarów.
- Dziękujemy za każdy gest dobrej woli. Już po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że mają wielkie serca. Chętnie wrzucali swoje datki do puszki, aby wesprzeć kosztowne leczenie małej Żarowianki. - dopowiadała radna Iwona Nieradka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group