Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krew się leje, biorą w tym udział uczniowie i księża

Poniedziałek, 11 października 2010, 12:00
Aktualizacja: 14:55
Autor: KO
Świdnica: Krew się leje, biorą w tym udział uczniowie i księża
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Diakoni, klerycy, uczniowie świdnickich szkół i inni świdniczanie dziś oddają krew w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. – Najbardziej brakuje krwi O Rh minus i B Rh minus – mówi Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. – Mam zerówkę, więc przyszłam – mówi oddająca pierwszy raz krew Klaudia Wołczyk z IV klasy technikum informatycznego przy Mechaniku.

Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla życia”, któremu przewodzi ksiądz Paweł Pleśnierowicz. Do szkoły krwiodawców zaprosił uczący tu ksiądz Łukasz Kowalczuk. Duchownego wspiera nauczycielka języka niemieckiego Anna Foryś-Musik. – Próbowaliśmy w zeszłym roku zorganizować zbiórkę przy okazji festiwalu techniki, ale termin był zły, bo to był czwartek, a w czwartki są organizowane zbiórki krwi w przychodni przy ulicy Konopnickiej - mówi Anna Foryś-Musik. – Jeśli się uda, to chcielibyśmy tu zrobić akcję cykliczną.

Krew oddają uczniowie Mechanika, ale też świdniczanie. Jak Izabela Dzikowska, która nie tylko oddała krew, ale tez próbkę do banku szpiku kostnego. Co ją skłoniło do tego? – Choroba lekka w rodzinie – odpowiada pani Izabela.

Spora grupę uczestników dzisiejszej akcji stanowili duchowni. – Jest to bardzo ważna inicjatywa, która jest przez Kościół popierana - mówi ksiądz diakon Tomasz Gwizdek. – Trzeba zwrócić uwagę, że w ubiegłych latach biskupi bardzo mocno akcentowali troskę o Zycie w ramach programów duszpasterskich dla diecezji w Polsce. Dwa lata temu program nosił nazwę „Otoczmy troską życie”. Ta akcja doskonale się wpisuje w ten program.

Kto dziś nie zdążył, może oddać krew w czwartek - w przychodni Ars Medica przu ul. Konopnickiej w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group