Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Krok ku obwodnicy

Środa, 31 marca 2021, 15:36
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Krok ku obwodnicy
Fot. Gmina Świdnica
W 2019 roku Rada Ministrów zmieniła rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych dodając nowy odcinek trasy S5, która do 2030 r. ma połączyć Wrocław, Sobótkę, Świdnicę i węzeł S3 w Bolkowie.

Realizacja drogi ekspresowej S5 (na północ od miasta) spowoduje, że droga krajowa nr 35 w obecnym przebiegu w rejonie Świdnicy stanie się drogą wojewódzką, a budowa południowej obwodnicy Świdnicy realizowana będzie w parametrach właściwych dla dróg wojewódzkich i przy udziale środków jednostek samorządu terytorialnego (JST).

Podczas dzisiejszej wideokonferencji zorganizowanej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei (DSDiK) z przedstawicielami powiatu świdnickiego, miasta Świdnica, gminy Świdnica oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad omówione zostały zagadnienia przedprojektowe związane z planowaną budową południowej obwodnicy Świdnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382. Przedstawiciele DSDiK potwierdzili potrzebę wykonania obwodnicy na odcinku pomiędzy rondem w Słotwinie a Boleścinem. Samorządowcy zgodnie wskazali na potrzebę kompleksowego rozwiązania układu komunikacyjnego w rejonie miasta Świdnicy, również z uwzględnieniem odcinka prowadzącego od drogi wojewódzkiej nr 382 na wysokości Boleścina do drogi krajowej nr 35 na wschód od Pszenna, tj. w przebiegu zgodnym z korytarzem wyznaczonym zarówno w studium, jak i w planach zagospodarowania przestrzennego gminy miejskiej i wiejskiej Świdnica.

Jednocześnie obecni na spotkaniu przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali, iż niezależnie od prac projektowych przy budowie obwodnicy, prowadzone będą prace nad projektem ronda w rejonie Komorowa, które w istotny sposób ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 35 i drogi powiatowej nr 2911 D.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group