Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krwawy odwet na rywalu – proces o morderstwo ruszy niebawem

Wiadomości: Świdnica/powiat
Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 6:43
Aktualizacja: 9:41
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Poderżnął gardło rywalowi, kompanom za pomoc w morderstwie w lesie nieopodal Stanowic zapłacił po 200 zł. W czwartek akt oskarżenia w sprawie Jacka K. oraz Bartłomieja G. i Grzegorza Z. trafił do świdnickiego sądu. W tym tygodniu powinniśmy poznać termin pierwszej rozprawy w tej bulwersującej sprawie.

Z prokuratorskiego śledztwa wyłoniła się przerażająca historia.

Jacek K. ze Strzegomia nie mógł zdzierżyć, że jego była partnerka ułożyła sobie życie z kimś innym. Artur S. zajął miejsce Jacka K. w sercu kobiety i w jej mieszkaniu. Były konkubent postanowił usunąć rywala. Śledczym tłumaczył później, że chciał go pobić, nastraszyć. Ostatecznie własnymi rękami poderżnął gardło Arturowi S.

Zaczęło się niewinnie. Jacek K. zaprosił nową miłość swojej dawnej dziewczyny na piwo. Artur S. (lat 32) nie spodziewał się wsiadając do auta, że dwaj młodzi mężczyźni obok to nie zwyczajni kompani od kufla, tylko wynajęci za pieniądze oprawcy. Jacek K. (lat 29) obiecał Bartłomiejowi G. (lat 20) i Grzegorzowi Z. (lat 21), że zapłaci im po tysiąc zł za pomoc.

Samochód przejechał w miejsce, gdzie nikt nie mógł już zobaczyć, co mężczyźni robią z Arturem S. Wyciągnęli go z auta, pobili, skrępowali ręce i nogi plastikowymi zapinkami i wrzucili do bagażnika. Bartłomiej G. przy okazji obrabował ofiarę, zabrał mężczyźnie 10 zł i telefon wart 260 zł.

Pojechali do lasu. Trzej oprawcy zakneblowali Artura S. przygotowanym wcześniej kneblem, bili go metalowym przecinakiem. Skatowali mężczyznę, miał kilkanaście ran głowy, wiele innych obrażeń. Jacek K. nożem podciął mu gardło i wrzucił do rowu. Mężczyźni zauważyli jakiś ruch ciała, znów więc zaczęli okładać swoją ofiarę. Ostatecznie zasypali zwłoki i odjechali.

Prowodyr nie rozliczył się z kompanami do końca. Wypłacił im po 200 zł.

- Jacek K. zaplanował wszystko dokładnie, znalazł dwóch współsprawców – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Wszyscy trzej w zasadzie się przyznają do wszystkiego, choć mówią, że bili i nie mieli zamiaru zabić. Grozi im dożywocie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~src 13-12-2010 7:50
Wypuścić ich za niską szkodliwość społeczną. Oni chcieli tylko pobić. Nie chciał zabić. Nóż mu się wyśliznął z ręki jak chciał obrać pomarańcza. Obstawiamy: - morderca -> 5 lat - pomocnicy -> 2 lata w zawieszeniu
~ 13-12-2010 10:29
zapłacił po 200 zł- tylko tyle jest cenne dla niego ludzkie życie ?
~DiX 13-12-2010 10:36
Kara śmierci !!!!! Jak mają po 20 lat i dostaną za to 25 pierdla , to jak wyjdą będą mieli po 45 i znowu kogoś zabiją. A my za 25 lat żarcia i dachu nad głową w więzieniu mamy jeszcze płacić ???? CZAPKA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group