Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Krwiobus i pyszne jabłka

Niedziela, 15 marca 2015, 14:55
Aktualizacja: 20:58
Autor: red.
Świebodzice: Krwiobus i pyszne jabłka
Fot. archiwum
14 litrów – to efekt czwartkowej zbiórki krwi w Świebodzicach. Akcja jest w naszym mieście dobrze znana, ale nowością było miejsce, w którym odbywał się pobór życiodajnego płynu. Tym razem krwiodawcy mieli do dyspozycji nowoczesny ambulans, który zaparkował w Rynku.

Charakterystyczny, czerwony autobus zwracał uwagę mieszkańców już od rana w czwartek, 12 marca. Auto wyposażone w trzy łóżka do poboru krwi to nowy nabytek współpracującego z nami od lat Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Pierwszych krwiodawców przywitał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, a na wszystkich czekały pyszne, zdrowe jabłka, których 14 kilogramów przekazał sklep Intermarche w Świebodzicach. Każdy mógł liczyć także na ciepłe napoje i życzliwość pań z Centrum. Podczas zbiórki nie mogło oczywiście zabraknąć naszych krwiodawców z Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach.

Ostatecznie krwiobus odwiedziło 30 osób, które oddały 14 litrów krwi - bardzo serdecznie dziękujemy.

W tym roku odbędą się jeszcze trzy zbiórki w mobilnym punkcie poboru na Rynku, już dziś serdecznie zapraszamy 11 czerwca, 13 sierpnia i 15 października.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group