Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kto pokieruje Platformą Obywatelską na Dolnym Śląsku?

Środa, 17 lutego 2016, 11:46
Aktualizacja: 15:38
Autor: red.
Region: Kto pokieruje Platformą Obywatelską na Dolnym Śląsku?
Fot. red.
Po tym jak szefem PO w kraju został Grzegorz Schetyna, stało się jasne, że dnia Jacka Protasiewicza na stanowisku szefa dolnośląskich struktur PO są policzone. Kto więc zatem zastąpi Protasiewicza w tej odpowiedzialnej roli?

Giełda nazwisk ruszyła. O tym, że Schetyna i Protasiewicz, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą, wiedzą chyba wszyscy, którzy choć trochę interesują się polityką na Dolnym Śląsku. Zatem powstaje pytanie, kto zastąpi Protasiewicza, bo to, że ten nie utrzyma stanowisko, jest niemal przesądzone.

Jednym z wymienianych nazwisk w gronie członków PO jest nazwisko wałbrzyszanina Tomasza Siemoniaka. Miał on startować w wyborach o szefostwo partii w kraju, ale ostatecznie zrezygnował z konkurowania z Grzegorzem Schetyną. Siemoniak w ostatnich wyborach parlamentarnych osiągnął na naszym terenie bardzo dobry wynik i bez większych problemów dostał się do Sejmu. Jednak raczej nie wyraża on zainteresowania sterowaniem PO na Dolnym Śląsku i chce raczej skupić się na pracy w Sejmie i w regionie wałbrzyskim i w tym celu ma zamiar otworzyć kolejne biura poselskie w Wałbrzychu, Świdnicy i Dzierżoniowie.

Zatem jeśli Siemoniak nie zdecyduje się startować w wyścigu o fotel szefa PO na Dolnym Śląsku, to druga najczęściej wymieniana kandydatura to nazwisko Bogdana Zdrojewskiego. Eurodeputowany, który ostatnio na krajowej scenie politycznej jest nieco mniej widoczny, nie wyklucza swojego startu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group