Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1117
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Kulinarna gra

Niedziela, 11 lipca 2021, 15:27
Autor: red
Lutomia Dolna: Kulinarna gra
Fot. Gmina Świdnica
Są nie tylko najdłużej działającym kołem gospodyń w gminie Świdnica, ale słyną także z kulinarnych specjałów. Dodatkowo edukują, uczestniczą w wielu wydarzeniach dając wiele powodów do radości, promują sołectwo i gminę. Ich kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille były wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych. Teraz zapraszają do udziału w edukacyjnych grach terenowych, czyli questach – promując swój „Szlak lutomskich smaków”.

Tematyka
Quest prowadzi po ścieżce edukacyjnej „Szlak lutomskich smaków”, biegnącej przez Lutomię Dolną. Na trasie dowiesz się o wyjątkowych zdolnościach kulinarnych członkiń Koła Gospodyń Wiejskich Lutomia, dzięki którym ich potrawy słynne są w całej gminę.

Gdzie to jest?
Lutomia Dolna znajduje się znajduje się 15 km na południe od Świdnicy. Wyprawa zaczyna się na parkingu przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego.

Czym są questy?

To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Więcej informacji o questach: www.questy.org.pl

DOSTĘPNE QUESTY NA TERENIE GMINY ŚWIDNICA

Strażacki quest w Burkatowie
Wyprawa nad Jeziorko Daisy
Tajemnice Śląskiej Doliny
Perełki Grodziszcza – najstarszej dolnośląskiej wsi
Z nurtem Bystrzycy
Śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki
Ścieżkami historii w Komorowie
Historyczna wyprawa po Mokrzeszowie
Ekologiczna wyprawa w Boleścinie
Malarskie impresje w Makowicach
Szlakiem Bitwy pod Lutomią
W cieniu holenderskiego wiatraka w Gogołowie
Szlak lutomskich smaków

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group