Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kultura Świdnicy w Internecie

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 29 grudnia 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:49
Autor: UM, opr. MaS
Fot. UM
W nowym roku informacje o życiu kulturalnym Świdnicy będzie można znaleźć w jednym miejscu. Już działa strona www.kultura.swidnicy.pl, gdzie zamieszczane są informacje o ważnych wydarzeniach, inicjatywach oraz historii świdnickiego życia kulturalnego. Utworzyła ją tegoroczna stypendystka programu miejskiego Sylwia Osojca–Kozłowska.

Założeniem strony jest kształtowanie tożsamości kulturowej Świdnicy, upowszechnianie dorobku kulturalnego, prezentacja sylwetek żyjących i nieżyjących twórców związanych z miastem w jakikolwiek sposób.
- Początkowo Wirtualny Poczet Twórców Świdnickich – jak zakładał projekt stypendialny – miał być tylko platformą do prezentacji twórców świdnickich i ich dokonań. Jednakże na etapie jego tworzenia dość szybko zrozumiałam, że taka forma w prężnie rozwijającym się Internecie byłaby dla świdniczan niewystarczająca. – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska. Sam katalog nie byłby ani atrakcyjny dla twórców, ani dla świdniczan, byłby po prostu tylko katalogiem. I tak zrodził się pomysł na stworzenie portalu tematycznego, który ma informować o kulturze oraz ludziach z nią związanych. To wbrew pozorom naprawdę szeroka dziedzina, bo kulturę tworzymy codziennie wszyscy. I mali i duzi. Kultura to nie tylko chodzenie do teatru, słuchanie czy tworzenie muzyki lub wierszy. Kultura to dialog, wymian idei, koncepcji i doświadczeń, rozmaitych doświadczeń.

Portal umożliwia każdemu świdniczaninowi bezpłatne utworzenie własnego profilu, w obrębie którego można zakładać własne grupy tematyczne, zapraszać znajomych i przyjaciół, publikować zdjęcia, filmy wideo związane ze Świdnicą i świdniczanami oraz własne artykuły (także wiersze, opowiadania i np. eseje) i wszelkie informacje dotyczące Świdnicy i jej kultury.

- Zapraszam do współpracy wszystkie instytucje, także świdnickie media, twórców i wszystkich ludzi, którym leży na sercu upowszechnianie naszej kultury. Wszystkich, którzy chcą pozostawić coś po sobie potomnym. Portal kultura.swidnicy.pl będzie nie tylko nagłaśniał działania innych, będzie także podejmował własne inicjatywy kulturalne, dlatego każda pomoc będzie niezwykle cenna – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group