Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Kulturalnie zakręceni” w Świdnicy

Poniedziałek, 17 września 2018, 17:25
Aktualizacja: Wtorek, 18 września 2018, 9:26
Autor: red
Prawie 500 imprez kulturalnych odbyło się w ubiegłym roku w Świdnicy. Ich organizatorami bądź też współorganizatorami były instytucje kultury, czyli Świdnicki Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Dawnego Kupiectwa.

- W 2017 roku zorganizowaliśmy 15 festiwali, 46 seansów filmowych, 48 spotkań i paneli dyskusyjnych, 37 jubileuszy i imprez okolicznościowych, 119 koncertów (w tym 39 tanecznych), 19 konkursów, 73 spektakle, 25 wystaw, 78 warsztatów, 12 giełd staroci, 9 imprez o charakterze rekreacyjnym, 8 konferencji, 3 seanse virtual reality - 1 nagranie muzyczne. Myślę, że cyfry te robią wrażenie, ale niestety nie wszyscy o tych wydarzeniach wiedzą. Chcemy zachęcić mieszkańców powiatu świdnickiego do uczestnictwa w życiu kulturalnym Świdnicy i dlatego przygotowaliśmy dla nich konkurs pn. „Kulturalnie zakręceni” – mówi Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka kultury.

Mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 60 lat. Każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy, będzie miał za zadanie zbieranie pieczątek potwierdzających jego obecność na wydarzeniach kulturalnych, zarówno tych bezpłatnych jak i odpłatnych, organizowanych przez ŚOK, MBP i Muzeum Dawnego Kupiectwa. Pieczątki będą zbierane na specjalnej karcie, stanowiącej załącznik do formularza. Konkurs będzie trwał od 17 września 2018 roku do 10 maja 2019 roku.
- Chcemy pokazać dostępność i różnorodność działań kulturalnych w Świdnicy. Wierzymy, że dzięki kulturze społeczeństwo staje się mądrzejsze i bardziej wrażliwe. Aktywność kulturalna wpływa na jakość naszego życia i powinniśmy korzystać z niej już od najmłodszych lat. Dlatego też konkurs skierowaliśmy do osób już od 15 roku życia, a jego inauguracja odbyła się podczas rozpoczęcia trzeciej edycji programu „Zalogowani”, którego adresatami jest świdnicka młodzież – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Istnieje już zniżkowa karta seniora, dlatego też miasto proponuje nowy program aktywizujący młodsze pokolenia - skierowany jest on zwłaszcza do uczniów szkół średnich, osób młodych i w średnim wieku.

Spośród uczestników, którzy zbiorą największą liczbę pieczątek, wyłonieni zostaną zwycięzcy - 20 osób otrzyma nagrody rzeczowe, o łącznej wartości 10 000 zł, w tym: wycieczkę zagraniczną, bilety wstępu na imprezy kulturalne w Świdnicy oraz powerbanki. Kolejnych 30 uczestników otrzyma zestawy upominkowe. Wręczenie nagród odbędzie się podczas przyszłorocznych Dni Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group