Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1120
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kumulacja przewinień

Wtorek, 29 grudnia 2020, 17:40
Aktualizacja: Środa, 30 grudnia 2020, 9:41
Autor: red
Gmina Świdnica: Kumulacja przewinień
Fot. KPP Świdnica
20–letni kierowca Opla został zatrzymany do kontroli drogowej.... i nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon gminy Świdnicy w jednej z miejscowości zauważyli kierującego pojazdem marki Opel, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Policjanci postanowili zweryfikować przyczynę takiego zachowania.

Podczas kontroli drogowej szybko wyszło na jaw dlaczego kierujący chciał uniknąć spotkania z policjantkami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 20-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20 latek był trzeźwy, ale poddano go również badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem, a grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie kontroli w pojeździe obecny był także 31-letni pasażer, który przez cały czas trwania interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Szybko wyszło na jaw co było tego przyczyną. Policjanci przy mężczyźnie ujawnili kilka porcji amfetaminy. Teraz i on odpowie za swoje zachowanie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group