Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kumulacja win

Czwartek, 22 kwietnia 2021, 13:07
Autor: red
Gmina Świdnica: Kumulacja win
Fot. KPP Świdnica
Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę VW. Mundurowi podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, ale jak się okazało 23–letni kierowca jak i jego 26–letni pasażer nie jedno mieli na sumieniu.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej jednostki patrolując rejon gminy Świdnica zauważyli kierującego VW, którego zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenie, tor jazdy wskazywał, iż kierujący może być od wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli, w pojeździe podróżował również 26-letni pasażer.

Podczas interwencji okazało się, że 23-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.
Ale to nie jedyne co 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

26-letni pasażer, mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował z 23-latkiem, również zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i chciał jak najszybciej zakończyć interwencję. W wyniku podjętych czynności i sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej 3-miesięcznej kary pozbawienia wolności, a żeby tego było mało w trakcie zatrzymania policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany, której posiadał kilka porcji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący jak i pasażer odpowiedzą teraz przez sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy również, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group