Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kupią rowery dla policji

Piątek, 29 czerwca 2018, 7:41
Autor: red
Jedną z uchwał, podjętych na sesji RM w Świebodzicach w dniu 26 czerwca były zmiany w Gminnym Programie Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

W związku z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nastąpiła konieczność dokonania zmian w dokumencie. Nowela zwiększa katalog miejsc publicznych, w których zabronione jest spożywanie alkoholu.

W tej sytuacji zaistniała potrzeba doposażenia Komisariatu Policji w Świebodzicach w sprzęt rowerowy, który umożliwi funkcjonariuszom dotarcie w trudne dostępne dla radiowozu miejsca: ogrody działkowe, tereny rekreacyjne, osiedla, itp.

Gmina Świebodzic od lat wspomaga komisariat poprzez m. in. dofinansowanie zakupu radiowozów, sprzętu komputerowego, czy cykliczne patrole ponadnormatywne, które lada moment ruszają, W okresie wakacyjnym, w piątki i soboty, o bezpieczeństwo w mieście zadbają dodatkowe patrole piesze.

Zakup rowerów to pomysł radnego Jarosława Dąbrowskiego, przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego RM.

- Chodzi o większą efektywność patroli policji, szybkość przemieszczania i dojazd do takich miejsc jak zakamarki w podwórzach, wąskie ulice, skwery, gdzie najczęściej mamy do czynienia z tak uciążliwym dla mieszkańców piciem alkoholu czy zakłócaniem porządku – mówi radny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group