Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Łąki kwietne

Niedziela, 20 października 2019, 7:08
Autor: red
Żarów: Łąki kwietne
Fot. UM Żarów
Szczególnie jesienią i zimą mieszkańcy miast dotkliwie odczuwają, że nie mają czym oddychać.

Piece kopciuchy spalające najtańsze i najgorsze odmiany węgla oraz odpady drewniane: palety, stare meble i co najgorsze, odpady plastikowe, a do tego źle wyregulowane silniki starych, zdezelowanych samochodów. Oto przyczyna stanu rzeczy – fatalnego stanu powietrza, którym oddychają mieszkańcy miast i wsi.

Stąd też coraz więcej samorządów decyduje się na działania ochronne podejmując działania nieszablonowe. Powstają zielone przystanki i łąki kwietne. Wszystko zaczęło się w centrach wielkich miast, gdzie zielony przystanek „produkuje” dodatkowe porcje tlenu, ale chroni również przed coraz dotkliwszymi upałami. A zielone łąki nie tylko zmieniają wystrój, ale są również nieocenionym siedliskiem dla owadów, tzw. „zapylaczy”, bez których nic by nie wyrosło.

Moda na zielone przystanki i łąki kwietne szybko „przyjęła się w mniejszych miastach, stąd też i żarowski samorząd zamierza „zaadaptować” tę modę do lokalnych potrzeb.

O ile na terenie wsi problemów z łąkami kwietnymi nie ma, a dla potrzeb kwietnego przystanku bardzo łatwo zaadaptować te istniejące, o tyle w Żarowie to może być nie lada sztuka. Chociażby stąd, że zwolenników takich rozwiązań wciąż nie jest zbyt dużo. A może się mylimy?

Co na ten temat sądzą sami mieszkańcy Żarowa?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypełnienia krótkiej, jednopunktowej ankiety, którą można znaleźć pod tym adresem:

https://portale.um.zarow.pl/konsultacje-spoleczne/c,284,ekozarow

Warunkiem uczestnictwa w konsultacjach jest zalogowanie się do panelu. Można to zrobić na trzy sposoby: korzystając z profilu na FB, Profilu Zaufanego lub tworząc konto na stronie.

Konsultacje przeprowadzane są na nowej platformie, która powstała w ramach projektu e-urząd „Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom”, o numerze RPDS.02.01.04-02 0011/16. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „Technologie informacyjno-komunikacyjne”, Działanie 2.1 „E-usługi publiczne”, Poddziałanie 2.1.4 „E-usługi publiczne – ZIT AW”

Ankieta przeprowadzana jest zgodnie z ustawą o RODO i system nie przechowuje żadnych wrażliwych danych, a logowanie zapewnia anonimowość i to, że nikt nie wypełni ankiety wielokrotnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group