Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Latawiec wstrzymuje przyjęcia, dyrektor uspokaja

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 28 sierpnia 2010, 10:50
Aktualizacja: 13:37
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewiczs
To, że szpital wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów ponad limit, nie oznacza, że do Latawca się nie dostaniemy. Doktor Jacek Domejko uspokaja, że chodzi tylko o nadwykonania, na które świdnicka lecznica nie może sobie pozwolić.

W Latawcu wisi informacja dla pacjentów. Jej treść:

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Z powodu braku możliwości sfinansowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z dniem 15 sierpnia 2010 r. zostały wstrzymane planowe przyjęcia pacjentów ponad limit wynikający z aktualnie zawartej umowy z NFZ w poszczególnych oddziałach szpitalnych SP ZOZ w Świdnicy.

Ograniczenia nie dotyczą świadczeń medycznych udzielanych w trybie nagłym w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz porodów.

W razie wątpliwości związanych z przesunięciami wcześniej zaplanowanych terminów operacji, dokładnych informacji i konsultacji, w powyższej sprawie udzielają ordynatorzy / lekarze kierujący oddziałami szpitalnymi.

ZA EWENTUALNE UTRUDNIENIA WYNIKAJĄCE Z KONIECZNOŚCI STOSOWANIA SIĘ DO LIMITÓW WYZNACZONYCH PRZEZ NFZ BARDZO PRZEPRASZAMY.

Jednocześnie informuję, że SP ZOZ w Świdnicy po raz kolejny wystąpił do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu o zwiększenie limitu przyznanego na leczenie szpitalne w ramach umowy na 2010 rok.

Czy szpital może liczyć na zwiększenie kontraktu i jeśli tak, to kiedy taka decyzja może zostać podjęta – pytamy dyrektora Latawca Jacka Domejkę.

- Niestety, mówi się o tym, że środków na szpitale w NFZ może być mniej niż dotychczas – odpowiada doktor Domejko. - W związku z tym nie spodziewamy się spektakularnych wzrostów kontraktów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

mordi_po 28-08-2010 16:21
najlepiej to sprywatyzować
~ 29-08-2010 8:20
No i jaki udolny jest ten Pan dyrektor. To jest hanibne. A gdzie ci nasi posłowie.
~ 29-08-2010 12:52
a co ma piernik do wiatraka@! poslowie? a gdzie sa nasi radni? nasi wlodarze!
~Limciu 29-08-2010 13:48
Latawiec ma małe szanse na większy kontrakt z NFZ-tem póki krajem rządzi PO. Szpital ten jest głównym konkurentem szpitala wojewódzkiego w Wałbrzychu, którego dyrektor dr. Szełemej (szycha w PO) jest jednocześnie pełnomocnikiem marszałka województwa ds. służby zdrowia. To on rozdaje karty na Dolnym Śląsku i sukcesem już jest, że Latawiec w ogóle jeszcze istnieje w takich okolicznościach. Cieszcie się ludzie, że nie musicie do szpitala jeździć do Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group