Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Latawiec wstrzymuje przyjęcia, dyrektor uspokaja

Sobota, 28 sierpnia 2010, 10:50
Aktualizacja: 13:37
Autor: KO
Świdnica: Latawiec wstrzymuje przyjęcia, dyrektor uspokaja
Fot. Wiktor Bąkiewiczs
To, że szpital wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów ponad limit, nie oznacza, że do Latawca się nie dostaniemy. Doktor Jacek Domejko uspokaja, że chodzi tylko o nadwykonania, na które świdnicka lecznica nie może sobie pozwolić.

W Latawcu wisi informacja dla pacjentów. Jej treść:

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Z powodu braku możliwości sfinansowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z dniem 15 sierpnia 2010 r. zostały wstrzymane planowe przyjęcia pacjentów ponad limit wynikający z aktualnie zawartej umowy z NFZ w poszczególnych oddziałach szpitalnych SP ZOZ w Świdnicy.

Ograniczenia nie dotyczą świadczeń medycznych udzielanych w trybie nagłym w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz porodów.

W razie wątpliwości związanych z przesunięciami wcześniej zaplanowanych terminów operacji, dokładnych informacji i konsultacji, w powyższej sprawie udzielają ordynatorzy / lekarze kierujący oddziałami szpitalnymi.

ZA EWENTUALNE UTRUDNIENIA WYNIKAJĄCE Z KONIECZNOŚCI STOSOWANIA SIĘ DO LIMITÓW WYZNACZONYCH PRZEZ NFZ BARDZO PRZEPRASZAMY.

Jednocześnie informuję, że SP ZOZ w Świdnicy po raz kolejny wystąpił do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu o zwiększenie limitu przyznanego na leczenie szpitalne w ramach umowy na 2010 rok.

Czy szpital może liczyć na zwiększenie kontraktu i jeśli tak, to kiedy taka decyzja może zostać podjęta – pytamy dyrektora Latawca Jacka Domejkę.

- Niestety, mówi się o tym, że środków na szpitale w NFZ może być mniej niż dotychczas – odpowiada doktor Domejko. - W związku z tym nie spodziewamy się spektakularnych wzrostów kontraktów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group