Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Lato w Jaworzynie Śląskiej

Środa, 3 sierpnia 2016, 11:58
Aktualizacja: 17:03
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Lato w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W dniach od 18 do 29 lipca br. Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprosił dzieci, które spędzają wakacje w mieście, na poranne zajęcia o nazwie „Lato z SOKiBP”.

W pierwszym tygodniu zajęć uczestnikom towarzyszyli trzej wyjątkowi goście, którzy przybyli do Jaworzyny Śląskiej z Meksyku, Serbii oraz Hongkongu, aby przeprowadzić warsztaty edukacyjno-kulturowe w ramach projektu International Summer Semi-Camps prowadzonego przez organizację AIESEC Polska Komitet Lokalny Politechnika Wrocławska. Ivana, Heidi oraz Alfredo (bo tak nazywali się zagraniczni wolontariusze) poprzez liczne zabawy, gry integracyjne i zajęcia plastyczne zapoznali dzieci ze zwyczajami, jakie panują w odległych krajach, z których pochodzą.

Dzieci dowiedziały się m.in. jak napisać swoje imię cyrylicą, jak wygląda chiński nowy rok oraz jak wykonać meksykańską maskę. Zagraniczni studenci również mogli zaczerpnąć nieco wiedzy o polskiej kulturze i naszym regionie. Popołudniami chętnie spotykali się z wolontariuszami Klubu Młodzieżowego, zwiedzili Świdnicę, Zamek Książ i odbyli wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

Po trudnym rozstaniu z tak wyjątkowymi gośćmi, na dzieci czekał jeszcze szereg atrakcji i moc wrażeń, jakie przyniosły wycieczki zorganizowane w drugim tygodniu „Lata z SOKiBP”. Dzieci zwiedziły Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, odwiedziły także „Bobolandię” we Wrocławiu oraz Stację Edukacji Ekologicznej z jaskinią nietoperzy przy świdnickim nadleśnictwie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group