Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Lato w Krzyżowej

Poniedziałek, 15 czerwca 2020, 11:00
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 9:02
Autor: red
Krzyżowa: Lato w Krzyżowej
Fot. organizatorzy
Kolejny rok z rzędu Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza do aktywnego spędzenia lata w Krzyżowej. Fundacja zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty artystycznych, językowych i magicznych półkolonii i kolonii.

W tym roku w Krzyżowej odbędą się 4 projekty adresowane do uczestników w wieku od 7 do 17 lat. Ich międzynarodowy charakter jest zależny od obowiązujących zasad i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. W przypadku braku możliwości przyjazdu uczestników z zagranicy, w projektach wezmą udział tylko uczestnicy z Polski.
- Nasze zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci, kształtowanie osobowości w duchu współpracy i poszanowania przyrody, zwiększenie umiejętności społecznych i językowych. Zajęcia będą prowadzone przez międzynarodowy zespół pedagożek z doświadczeniem w edukacji humanistycznej i pozaformalnej. – podkreśla Anna Kudarewska, dyrektorka ds. programowych i kierowniczka MDSM.

W tym roku tematem przewodnim półkolonii w Krzyżowej będzie bliskość natury, ekologia, wiedza o środowisku oraz działania skierowane na jego ochronę. Opierając się na tym temacie przewodnim, odbędą się zajęcia w dwóch profilach – językowym i artystycznym.

Sztuka i różnorodność stanowią centralne elementy kolejnego projektu - „Kuźni Młodych Artystów" - wydarzenia adresowanego do młodzieży w wieku 13-17 lat.
- Naszym celem jest stworzenie międzydyscyplinarnej przestrzeni dla kształcenia i doświadczania. Oprócz sesji integracyjnych oraz animacji językowych oferujemy szereg warsztatów i zajęć, które pozwolą młodzieży odkryć swoje talenty i je dalej rozwijać: cyrk, taniec, DIY (Do-It-Yourself: zajęcia artystyczne, majsterkowanie) – dodaje Anna Kudarewska.

Natomiast podczas „Magicznego lata" dzieci w atmosferze zabawy będą mierzyć się z pytaniem jak wyobrażają sobie siebie w przyszłości, co by zmienili, gdyby mogli, oraz co oznacza zaufanie i odwaga. Dzieci odwiedzi również profesjonalny iluzjonista, który nauczy je magicznych sztuczek.

Anna Kudarewska zaznacza, że bezpieczeństwo uczestników projektów jest najważniejsze: - Działamy zgodnie z wytycznymi MEN i GIS, a regulaminy wypoczynku znajdują się na naszej stronie internetowej.

Więcej o wakacyjnych projektach Fundacji „Krzyżowa" można znaleźć na stronie Fundacji: www.krzyzowa.org.pl oraz na Facebooku @FundacjaKrzyzowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group