Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Laureatka z Witoszowa

Sobota, 27 marca 2021, 15:08
Autor: red
Witoszów Dolny: Laureatka z Witoszowa
Fot. Gmina Świdnica
Marysia Muszewska, uczennica z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, już po raz drugi została laureatką konkursu języka niemieckiego zDolny Ślązak, a Oliver Boesl z klasy VI uzyskał tytuł finalisty w tym prestiżowym konkursie.

Finał, czyli ostatni etap tego konkursu po eliminacjach szkolnych i powiatowych, odbył się 12 marca 2021r. we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 47 uczestników ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego, w tym dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Uzdolnieni językowo uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi i dużą wiedzą. Finał konkursu miał formę pisemną, test konkursowy sprawdzał umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, znajomość bardziej zaawansowanej gramatyki i leksyki, a także znajomość treści wyznaczonej lektury, którą uczniowie musieli przeczytać w języku niemieckim.

Marysia jest wśród 24 uczniów nagrodzonych tytułem laureata. Tytuł ten uprawnia ją między innymi do przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienia z trzeciej części egzaminu ósmoklasisty - języka obcego.

Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group