Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Laury dla Grodziszcza

Środa, 31 maja 2023, 11:20
Aktualizacja: 11:20
Autor: red
Grodziszcze: Laury dla Grodziszcza
Fot. Gmina Świdnica
Konkurs wiedzy samorządowej w szkołach podstawowych to świetny sposób na edukację i zachęcanie uczniów do zgłębiania wiedzy na temat działania samorządu oraz funkcjonowania lokalnych społeczności – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, podczas sesji absolutoryjnej wręczając główne trofeum LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA. W tym roku statuetka powędrowała do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, gospodarza tegorocznej edycji konkursu.

Warto podkreślić, że wizyta uczniów podczas LXXVIII sesji Rady Gminy Świdnica była doskonałą lekcją żywego samorządu. Młodzi mieszkańcy gminy poznali od kuchni jak wygląda samorząd, gdzie zapadają najważniejsze uchwały Rady Gminy i jak są one procedowane. Gratulujemy!

Dla przypomnienia. Konkurs o Laur Młodego Samorządowca składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i gminnych. W etapie gminnym uczestnicy konkursu pod kierunkiem nauczyciela opiekuna przygotowali i przedstawili PADLET pt. „Moja mała ojczyzna – miejsce, gdzie warto żyć”. Materiały przedstawione w prezentacji dotyczyły miejscowości znajdujących się w obwodzie szkoły, której reprezentacją jest drużyna. Uczniowie przedstawili najciekawsze miejsca, powstałe inwestycje i inicjatywy, dokonane zmiany, które wpłynęły na komfort życia, bezpieczeństwo mieszkańców oraz atrakcyjność regionu. Suma punktów uzyskanych w obu częściach pozwoliła wyłonić zwycięzców konkursu. Pytania w części konkursowej dotyczyły różnych aspektów samorządu, takich jak struktura samorządu lokalnego, zadania i kompetencje poszczególnych organów, prawa i obowiązki mieszkańców w kontekście samorządowych decyzji, proces podejmowania decyzji itp. Uczniowie musieli także odpowiednio rozpoznać znane twarze gminnego samorządu, właściwie przyporządkować tematykę załatwianych spraw w urzędzie i w jednostkach organizacyjnych, a także rozpoznać charakterystyczne atrakcje turystyczne w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group