Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Laweta w użyciu

Niedziela, 9 czerwca 2024, 7:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 czerwca 2024, 13:13
Autor: red
Świdnica: Laweta w użyciu
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 31maja–6 czerwca 2024 roku.

01.06.20224r. godz.0.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego obok pomnika Papieża na Placu Jana Pawła II. Na miejscu zastano bezdomnego Piotra R. Niestety mężczyzna nie zgodził się na udzielenie mu jakiejkolwiek pomocy. W takich sytuacjach nie można zmusić takiej osoby do przymusowego pobytu w schronisku dla bezdomnych.

01.06.2024r. godz.6.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ziemi w rejonie Placu Drzymały. Na miejscu zastano bezdomnego Adama S., który miał jątrzące rany na nogach, miał problemy z poruszaniem się oraz duszności. Wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala Latawiec. Kilka dni wcześniej nasi funkcjonariusze interweniowali w podobnej sytuacji, jednak wówczas Adam S. nie zgodził się na badanie przez lekarza i na przewiezienie do szpitala. W takich sytuacjach nie można zmusić takiej osoby do leczenia.

02.06.2024r. godz.17.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny który na ulicy Łukowej załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

03.06.2024r. godz.17.34 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy odebrał telefon od kobiety, która przyjechała do Świdnicy i zaparkowała samochód w podwórzu w rejonie centrum i teraz nie może go odszukać. Poszukiwania samochodu zlecono patrolowi interwencyjnemu oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. Samochód został zlokalizowany w podwórzu przy ulicy Bohaterów Getta o czym powiadomiono zgłaszającą, która w końcu mogła wrócić do domu.

04.06.2024r. godz.19.38 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania pojazdu marki Honda na terenie zielonym przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem.

06.06.2024r. godz.18.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety przebywającej na terenie ogródka jordanowskiego przy ulicy Konopnickiej. Jej dzieci jeździły rowerkami po nasadzonych roślinach natomiast ich matka paliła papierosy i niedopałkami zanieczyszczała teren ogródka. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny straży miejskiej. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z kobietą wskazując niewłaściwe zachowania dzieci oraz informując, o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na terenie ogródka jordanowskiego i zaśmiecaniu terenu. Niestety osoba ta nie była przejęta uwagami strażników i w ich obecności wyrzuciła kolejny niedopałek. Ostatecznie została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group