Czytających: 1676

III-liga piłkarska: Lechia Dzierżoniów – Polonia Świdnica 2:0!(zapis relacji live)

Sobota, 22 października 2011, 16:56
Aktualizacja: 19:08
W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej Polonia Świdnica walczyła o kolejne ligowe punkty z Lechią Dzierżoniów. Poloniści zagrali słabe spotkanie ulegając gospodarzom 0:2. Mieliśmy swoje szanse, szczególnie w ostatnich 10 minutach, ale trzeba uczciwie przyznać że gdyby nie znakomita postawa w bramce Igora Pierzgi zwycięstwo Lechii mogłoby być jeszcze bardziej okazałe.

Zapis relacji z meczu

Do rozpoczęcia pojedynku kilka minut, przedstawiamy składy obu zespołów.

Lechia: Malec, A. Paszkowski, Kuska, Górski, Juraszek, Kuźniewski, Maciejewski, Pietrzykowski, Chołuj, Barski, D. Kuriata, na ławce: Szymczak, M. Paszkowski, M. Kuriata, Majewski, Więczek

Polonia: Pierzga, Bielski, Hajłąsz, P. Salamon, Szuba, Śmiałowski, Filipczak, Luber, Lato, Łagiewka, Tobiasz, na ławce: Bęc, M. Salamon, Borowy, Smoczyk, Miętkiewicz, Starczukowski, Szewczak

Oba zespoły już na boisku, rozpoczynamy grę

4' - 1:0 dla Lechii, podczas rzutu rożnego dla gospodarzy, najwyżej w naszym polu karnym wyskakuje Górski pokonując Pierzgę

11' - kolejne groźna akcja miejscowych, dośrodkowanie Pietrzykowskiego, przecina jednak Salamon

15' - dobre podanie Filipczaka do Śmiałowskiego, "Śmiały" na minimalnym spalonym

16' - żółta kartka Chołuj

26' - rzut rożny dla biało-zielonych, piłkę przejmują Lechici, wychodzą z kontrą 3:2, jednak na nasze szczęście nie kończą akcji strzałem.

34' - kolejna znakomita szansa dla Lechii, Kuriata przegrywa pojedynek z Pierzgą

36' - Polonia nie istnieje a murawie, tylko dzięki znakomitej postawie Pierzgi przegrywamy tylko 0:1. Tym razem nasz golkiper wybronił sytuację sam na sam z Maciejewskim

40' - Pietrzykowski żółty kartonik

42' - przebudzenie Polonii, dobra akcja Tobiasza szansa na wyrównanie, jednak jego podanie do Hajłasza przecinają defensorzy rywali.

43' - Filipczak kończy akcję Hajłasza, jego strzał ponad bramką

koniec pierwszej połowy przegrywamy 0:1

46' - rozpoczynamy drugą połowę, obie ekipy bez zmian

49 ' - żółta kartka Luber

50' - Pierzga broni strzał z rzutu wolnego gospodarzy

60' - okazja gospodarzy na drugą bramkę, dobrze Pierzgę asekuruje Bielski wybijając futbolówkę na rzut rożny

61' - żółta kartka Tobiasz

63' - podwójna zmiana w naszym zespole: Miętkiewicz i Borowy za Tobiasza i Szubę

65' - boisko opuszcza kontuzjowany Maciejewski, a na boisku melduje się Paszkowski

68' - 2:0 dla gospodarzy, strzelcem bramki Mariusz Paszkowski

70' - Szawczak za Hajłasza

71' - dobra okazja Śmiałowskiego, wyłapuje jednak golkiper Lechii

73' - Arkadiusz Paszkowski żółta kartka

76' - bardzo słaby mecz Polonii, po raz kolejny ratuje nas Pierzga broniąc sytuację jeden na jednego z Kuriatą.

79' - Smoczyk za Lubera

80' - druga zmiana w Lechii - Kuriata schodzi, w jego miejsce wchodzi Majewski

83' - dwie szanse dla biało-zielonych, bramkarza gospodarzy nie był w stanie pokonać zarówno Bielski, jak i Miętkiewicz

85' - Więczek za Paszkowskiego

87' - znów na wysokości zadania staje Pierzga ratując świdniczan przed utratą bramki

89' - Mateusz Kuriata na boisko za Kużniewskiego

89' - bardzo dobra okazja Śmiałowskiego jego strzał głową broni Malec

90' - żółta kartka Kamil Śmiałowski

koniec meczu Polonia przegrywa z Lechią 0:2