Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzostwa Polski: Lekkoatletki GLKS–u wystąpiły w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Środa, 29 czerwca 2011, 11:26
Aktualizacja: 21:56
Autor: MDvR
Mistrzostwa Polski: Lekkoatletki GLKS–u wystąpiły w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
Fot. użyczone
W tym roku Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował o wyłączeniu dystansu 5000 m z głównego terminu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce i rozegraniu go dwa tygodnie wcześniej – 19 czerwca, głównie dla umożliwienia startu w tym biegu szerszej grupie zawodniczek i zawodników.

W oddalonym o 700 km Olecku – miejscu zawodów, do walki wśród pań stanęło 21 kobiet, zakwalifikowanych do finałowej rozgrywki na podstawie minimów. W tej stawce znalazły się dwie nasze zawodniczki: Aleksandra Gierat i Sonia Jankowska z GLKS-u Świdnica, zdecydowane na walkę o rekordy życiowe i jak najlepsze miejsca na mecie, ale znające też swoje ograniczenia, wynikające chociażby z różnicy wieku. Ola jest aż o 2 lata młodsza, a Sonia o rok od swoich głównych rywalek. Kategoria młodzieżowca w lekkiej atletyce, to przedział wieku: 20-23 lata, stanowiąca doskonały pomost między kategorią juniora, a seniora.

Wyjazdowi do Olecka towarzyszyła forma fizyczna dziewczyn, a także duża determinacja i koncentracja na zadaniu. Pozwoliło to na podjęcie równej walki z teoretycznie lepszymi rywalkami. Ewidentnie, bieg rozgrywany był na miejsca, czyli umiarkowane tempo biegu przez 4 kilometry i po sprintersku rozegrany ostatni kilometr. Ola, mimo doskonałego finiszu, jeszcze w tym roku musiała uznać wyższość trzech koleżanek z kadry Polski: Karoliny Waszak (I), Antoniny Behnke (II) i Aleksandry Lisowskiej (III). Poprawiając jednak rekord życiowy o 26 sekund (17:11,60), nie kryła swego szczęścia. Sonia przybiegła na 12 pozycji, też poprawiając rekord życiowy o blisko 20 sekund (18:24,95) – komentuje Ryszard Mydłowski, trener GLKS-u.

Nasze dziewczęta czeka jeszcze na początku lipca start na dystansie 1500 metrów, w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a we wrześniu rywalizacja na dystansie 10.000 metrów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group