Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Leśna wraca na sesję

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:31
Autor: KO
Świdnica: Leśna wraca na sesję
Mieszkańcy licznie przyszli na majową sesją. Co będzie na czerwcowej?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na środowej sesji świdniccy rajcy znów zmierzą się z uchwałą w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru ulicy Leśnej. Zapowiada się, że znów będzie gorąco…

Ten plan miejscowy dotyczący obszaru ograniczonego ulicami Skłodowskiej Curie i Armii Krajowej, linią kolejową, a także ulicą Polna Droga, granicą administracyjną miasta i ulicą Zamenhofa, miał zostać uchwalony na majowej sesji (relacja - Bój o ogródki odłożony na później). Posypało się wiele ostrych słów, wiele deklaracji, a prezydent i grupa radnych postanowili zobowiązać się do 2025 roku nie dopuszczać do zmian, które byłyby możliwe, gdyby uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Leśnej (pełna treść zobowiązania - tutaj). Na sali było wielu mieszkańców i plan nie został uchwalony mimo sześciogodzinnej dyskusji.

Czerwcowa sesja odbędzie się w najbliższą środę. Będzie to ostatnie przed przerwą urlopową spotkanie świdnickich radnych miejskich. Rozpocznie się o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Miejskiego, ul. Armii Krajowej 47.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XLVI sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie quorum.
2. Przedstawienie porządku XLVI sesji Rady Miejskiej.
3. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
4. Przyjęcie protokołów z XLIII oraz XLIV sesji Rady Miejskiej.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności po 14.05.2010 r.
6. Interpelacje, zapytania oraz wnioski radnych i komisji.
7. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego przy ul. Towarowej – Westerplatte ograniczonego ulicami: Westerplatte, Towarową oraz linią kolejową.
8. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Świdnicy „Śródmieście – Południe” dla obszaru ograniczonego: od zachodu – linią kolejową, od północy – ul. Komunardów, ul. Konopnickiej, ul. Franciszkańską, ul. Siostrzaną, ul. Przechodnią, ul. 1-go Maja, ul. Wrocławską, ul. Wodną, od wschodu – ul. Mieszka I, ul. Równą, ul. Westerplatte, od południa – ul. Śląską i ul. Sprzymierzeńców.
9. Stan przedsiębiorczości w Świdnicy oraz ocena efektywności systemu poszukiwania i wspierania inwestorów. Informacja o inwestycjach czasu wolnego, a także nowych technologiach i innowacyjności w świdnickich przedsiębiorstwach.
10. Kierunki rozwoju komunikacji publicznej.
11. Przedstawienie protokołu nr 9/10 z kontroli - „Kontrola działalności Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy za 2008 r. ze szczególnym uwzględnieniem wydatków, ich celowości oraz porównania do planu budżetu”, dokonanej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Świdnicy.
12. Sprawozdanie z działalności Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa za 2009 r.
13. Sprawozdanie z działalności Komisji Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej za 2009 r.
14. Sprawozdanie z działalności Komisji Oświaty za 2009 r.
15. Przedstawienie projektów uchwał i ich podjęcie:

XLVI/5. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świdnicy dla obszaru położonego przy ul. Towarowej – Westerplatte.

XLVI/6. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania miasta Świdnicy „Śródmieście – Południe”.

XLVI/8. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „ulicy Leśnej”.

XLVI/1. W sprawie zmiany budżetu.

XLVI/2. Zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego gminnych dróg publicznych w granicach administracyjnych miasta Świdnica.

XLVI/3. W sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej.

XLVI/4. W sprawie wyrażenia zgody przez Radę Miejską w Świdnicy na przejęcie przez Miasto Świdnica zadań z zakresu właściwości Rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Wałbrzychu dotyczących realizacji zadań na drogach krajowych.

XLVI/7. W sprawie ustalenia opłaty za świadczenia w przedszkolach miejskich.

XLVI/9. W sprawie udzielenia z budżetu Gminy Miasta Świdnicy na 2010r. dotacji celowych na planowane prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków

XLVI/10. W sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Miasta Świdnicy.

XLVI/11. Zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy.

16. Oświadczenia i sprawy organizacyjne.
17. Zakończenie XLVI sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.
Uwaga ! Ok. godz. 15.00 godzinna przerwa. W godz. 16.00 – 16.30 – wystąpienia mieszkańców miasta (wg ustalonego porządku).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group