Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Letni rekord krwiodawstwa w Świebodzicach

Piątek, 2 sierpnia 2013, 9:02
Autor: red.
Świebodzice: Letni rekord krwiodawstwa w Świebodzicach
Fot. archiwum
Aż 74 osoby przyszły we wtorek, 30 lipca, do Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, by oddać krew. Mimo sezonu urlopowego i upalnej pogody świebodziczanie nie zapomnieli o tych, którzy potrzebują bezcennego leku, szczególnie w okresie wakacyjnym. Dzięki temu udało się zebrać aż 27 litrów krwi, która uratuje życie wielu osobom.

Z pewnością dodatkową motywacją była nagroda niespodzianka, którą ufundował burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. Wszystkie osoby, które tego dnia oddały krew - a mogło to zrobić ostatecznie 60 krwiodawców, miały szansę wygrać upominek o wartości 700 zł. Wystarczyło wypełnić kupon, pod koniec akcji nastąpiło losowanie i wręczenie nagrody przez fundatora. Szczęśliwym posiadaczem aparatu fotograficznego stał się pan Sebastian Falkman ze Świebodzic.

- Ale niespodzianka tym bardziej, że pierwszy raz oddaję krew - przyznał wylosowany. - To bardzo miłe, z pewnością będą tu częstym gościem, bo atmosfera jest wyjątkowa.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz dziękował gorąco wszystkim oddającym krew. - Każdy z Państwa jest wyjątkowy, bo dzieli się tym, co ma najcenniejsze, dziękuję za tak liczne przybycie i obiecuję, że takie nagrody będziemy losować częściej - zapewnił.

Wszyscy, którzy pozostali do zakończenia akcji otrzymali jeszcze pamiątkowe koszulki z logo miasta.

- Gdyby tak każdy samorząd propagował krwiodawstwo, nie byłoby problemu z krwią - wzdychała Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. - W Świebodzicach na każdej zbiórce mamy stałą liczbę oddających krew i to bardzo cieszy. Ale dzisiejsza akcja to prawdziwy rekord, jestem bardzo zadowolona.

W trakcie lipcowej zbiórki Świebodzicki Klub Krwiodawców zbierał deklaracje członkostwa w organizacji.

Kolejne zbiórki odbędą się w październiku i grudniu. Jak zawsze jej organizatorami są: Urząd Miejski w Świebodzicach, Paweł Bobrowski oraz RCKiK w Wałbrzychu.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group