Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Letnie Przesilenie – sceny kręcone na bocznicy Jaworzyna Śląska – Pastuchów

Piątek, 23 sierpnia 2013, 11:44
Aktualizacja: 11:47
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Letnie Przesilenie – sceny kręcone na bocznicy Jaworzyna Śląska – Pastuchów
Fot. użyczone
Po około 40 latach przerwy na bocznicę kolejową, prowadzącą z Jaworzyny Śląskiej do Pastuchowa (długość 4,8 km) wjedzie czynna lokomotywa parowa. 30 sierpnia będą kręcone sceny do filmu „Letnie Przesilenie” w reżyserii Michała Rogalskiego, realizowanego przez Wrocławskie studio ABM.

Na teren bocznicy wjedzie pociąg zestawiony z parowozu TKt48-18 oraz ośmiu wagonów towarowych (Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku). Od godzin porannych do wieczora kręcone będą sceny wzdłuż torów kolejowych na ulicy Spółdzielczej. Dla potrzeb filmu zostanie również wykorzystana drezyna Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej - WM10L-6404. Zostanie na niej zainstalowana kamera nagrywająca sceny z udziałem kolejowych eksponatów. Wjazd pociągu parowego na bocznicę będzie wydarzeniem historycznym, ze względu na fakt, iż ostatni czynny parowóz jeździł po tej bocznicy w latach siedemdziesiątych. Była to lokomotywa parowa TKi3 będąca własnością Fabryki Cukru w Pastuchowie.

Bocznica została użyczona Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej przez Gminę Jaworzyna Śląska. Stowarzyszenie zgromadziło na niej zabytkowe lokomotywy spalinowe oraz drezyny, miłośnicy kolei z Jaworzyny dbają także o stan techniczny bocznicy. W dniach 21-22 września podczas trwania II Wystawy Lokomotyw Spalinowych w Jaworzynie Śląskiej Stowarzyszenie będzie możliwość przejazdu drezynami na trasie do Pastuchowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group