Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Licealiści z klasy mundurowej LO w Strzegomiu i strzelcy na pl. Piłsudskiego w Warszawie

Wiadomości: Strzegom
Niedziela, 27 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:50
Autor: opr.red.
Fot. www.powiat.swidnica.pl
17.09.2015 r. uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz strzelcy strzegomskiego oddziału Związku Strzeleckiego wzięli udział w I Zlocie Proobronnym "Tobie, Ojczyzno" w Warszawie.

Po kilkugodzinnej podróży licealiści oraz strzelcy wzięli udział w porannej próbie na pl. Piłsudskiego, a o godz. 10:00 w oficjalnej uroczystości, na której obecni byli m.in. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł, Dowódca Generalny RSZ generał Mirosław Różański, Dowódca Operacyjny RSZ generał Marek Tomaszycki i prezes Federacji Organizacji Proobronnych generał dywizji Bogusław Pacek. Po złożeniu meldunku i podniesieniu flagi państwowej na maszt oraz okolicznościowych przemówieniach, młodzież z organizacji proobronnych (w tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Strzelcy) wzięła udział w wielkiej defiladzie ponad 4000 członków FOP.

Po samej uroczystości w Akademii Obrony Narodowej odbył się wielki Piknik Militarny, podczas którego można było m.in. wziąć udział w zawodach strzeleckich i sportowych, zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem naszej armii, posłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Radomia czy zobaczyć pokazy sprawności bojowej oraz musztry paradnej. Wszystkim towarzyszył niesamowity entuzjazm i duma, z tego, że mogli wziąć udział w tak dostojnej i poruszającej uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group