Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę

Sobota, 24 grudnia 2016, 7:26
Autor: red
Świdnica: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę
Fot. KPP Świdnica
Uczniowie klasy I o profilu mundurowym z III LO w Świdnicy pojawili się z wizytą w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji.

Młodzież zwiedziła jednostkę, zapoznała się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz miała okazję bliżej przyjrzeć się wyposażeniu policyjnemu, jak i poznać zasady działania i parametry tego sprzętu.

Podczas pierwszej części wizyty, specjalista ds. prewencji kryminalnej oprowadził młodzież po jednostce. Goście zwiedzili m.in. pomieszczenia zajmowane przez oficera dyżurnego oraz wybrane części różnych wydziałów, zapoznając się z zasadami pracy na poszczególnych stanowiskach.

Następnie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez policyjnego instruktora wyszkolenia strzeleckiego i jednocześnie dowódcę grupy realizacyjnej. Prelekcja dotyczyła zarówno podstaw prawnych, jak i praktycznych zasad przeprowadzania interwencji, użycia broni oraz środków przymusu bezpośredniego.

Niewątpliwą atrakcją tej części spotkania była prezentacja oraz możliwość przyjrzenia się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, w tym wybranym jednostkom broni służbowej. Młodzież poznała zasady działania oraz parametry takiego sprzętu jak karabinek AK (kałasznikow), strzelba mossberg, pistolet maszynowy PM-98, kamizelka taktyczna, hełm kuloodporny, czy maska przeciwgazowa.

Cała 30-osobowa klasa licealistów, składająca się z części o profilu policyjnym i wojskowym, czynnie uczestniczyła w opisywanych zajęciach potwierdzając, iż są to dla nich ciekawe informacje, utwierdzające ich w słuszności wyboru kierunku nauki.

Uzyskana podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy praktyczna wiedza, na pewno będzie zatem cennym uzupełnieniem szkolnej edukacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group