Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Licealny projekt

Niedziela, 26 marca 2023, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 marca 2023, 13:03
Autor: red
Świebodzice: Licealny projekt
Fot. LO Świebodzice
Projekt "Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, w ramach obchodów roku Daisy von Pless, w świebodzickim LO.

Trzecioklasiści z grupy matematyczno-fizycznej to nie tylko „ścisłowcy”. Od początku edukacji szkolnej chętnie jeżdżą do kina, teatru, uczestniczą w wernisażach wystaw oraz sami tworzą spektakle i projekty artystyczne. Tak było i tym razem.

Projekt „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” powstał zainspirowany ogłoszeniem Roku Księżnej Daisy von Pless, obchodzonego przez dwa zaprzyjaźnione i związane z tą wyjątkową postacią miasta- Wałbrzych i Pszczynę. Spektakl „Daisy” zaprezentowany przez „Teatr Dramatyczny” zainaugurował szereg działań i wydarzeń kulturalnych, w które i my, jako szkoła, się włączyliśmy. Na początek oglądając „Daisy” i zachwycając się efektem pracy reżysera, rozśpiewanego i roztańczonego zespołu aktorskiego i wszystkich realizatorów przedsięwzięcia, co zaowocowało naszym szkolnym projektem, polegającym na stworzeniu własnych kreacji na podobieństwo tamtych czasów, w stylu księżnej Daisy z okresu 20- lecia międzywojennego.

Młodzież oprócz pięknych strojów, tworzących niepowtarzalną atmosferę epoki, przedstawiła swoje wiersze w konwencji futurystycznej, obejrzała filmy i słuchała muzyki z tamtych lat, a konsekwencją projektu była sesja zdjęciowa w szkole. Patrząc na artystyczne działania uczniów zaangażowanych w projekt, aż chciałoby się, za S. Miclusem- twórcą programu „Odyseja Umysłu” - zakrzyknąć- „Kreatywność rządzi!”. Zwieńczeniem całości była oczywiście sobotnia wizyta w „Szaniawskim” - po raz kolejny na spektaklu-musicalu w reż. K. Imieli pt. „Daisy”. Bo teatr jest w szkole, a szkoła w teatrze.

Ewa Grochowska
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group