Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Liga Kobiet Polskich zaprasza na VII Świdnicki Dzień Kobiet

Niedziela, 24 lutego 2013, 15:45
Aktualizacja: 0:53
Autor: red.
Świdnica: Liga Kobiet Polskich zaprasza na VII Świdnicki Dzień Kobiet
Fot. użyczone
Dwa lata temu w 2010 roku już po raz setny obchodzono „Międzynarodowy Dzień Kobiet”. W 2013 roku taką samą okrągłą rocznicę będzie świętować jedna z najstarszych organizacji kobiecych w Polsce – Liga Kobiet Polskich.

Te dwie okrągłe rocznice pokazują jak od 100 lat niezmiennie ważne są dla kobiet dni przypominające o ich prawach oraz stowarzyszenia kobiece pomagające innym kobietom w realizacji osobistych celów, wspierające szereg akcji charytatywnych, organizujące spotkania promujące konkretne działania czy dające innym osobom „energię” do życia.

Historia LKP w Świdnicy to ponad 60 lat. Mimo dziejowych wichrów i zmian ustroju organizacja w Świdnicy przetrwała do dziś. Po okresie transformacji ustrojowej w latach 90 XX wieku reaktywowała swoją działalność i jest inicjatorem oraz współorganizatorem wielu akcji na rzecz edukacji, oświaty i promocji zdrowia kobiet w Świdnicy. Stowarzyszenie prowadzi działalność w oparciu o społeczną pracę swoich członkiń i innych wolontariuszy, nie jest utrzymywane z budżetu państwa i nie posiada stałych dochodów, a swoje zadania realizuje na bazie dotacji celowych oraz środków pozyskiwanych od ludzi dobrej woli.

Od 2006 r. LKP w Świdnicy każdego roku w marcu organizuje cieszącą się dużą popularnością uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Głównym tematem wszystkich dotychczasowych edycji przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia. W 2013 roku świdnickie stowarzyszenie pragnie włączyć 100 letnią rocznicę powstania Ligi Kobiet Polskich do corocznych spotkań kobiet organizowanych 8 marca. „Być kobietą !” to hasło tegorocznej edycji.

Obchody zostały podzielone na dwie części. Część pierwsza - bezpłatne badania medyczne, pokazy fryzjerskie oraz makijażu, prezentacje nowości kosmetycznych. Część druga – uroczysta gala – spotkania z zaproszonymi gośćmi, pokaz „metamorfoz”, pokaz mody oraz recital Katarzyny Skrzyneckiej.

Impreza pod hasłem „Być kobietą!” odbędzie się 8 marca od godziny 17.00, a uroczysta gala o godz.18.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group