Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Likwidacja OSiR–u w Strzegomiu

Poniedziałek, 3 października 2016, 15:41
Autor: red
Strzegom: Likwidacja OSiR–u w Strzegomiu
Fot. red
Władze samorządowe Strzegomia, po wcześniejszych konsultacjach z radnymi Rady Miejskiej, podjęły decyzję o zlikwidowaniu Ośrodka Sportu i Rekreacji w jego obecnej strukturze.

Zmiany podyktowane są nowymi zadaniami, jakie stoją w przyszłości przed strzegomskim samorządem. Zmieni się sposób zarządzania obiektami sportowymi, jak również w 2018 r. do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie nowy obiekt - przyszkolna pływalnia "Delfinek". W tym tygodniu właśnie ruszyły prace budowlane.
- Zmiana ma dwa główne cele: pełne i aktywne wykorzystanie wszystkich obiektów sportowych na terenie naszej gminy. Po drugie spółka będzie mogła zarabiać, ale również inwestować w nową infrastrukturę, co w dużym stopniu odciąży budżet gminy Strzegom - informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

- Jestem pewien, że zmiana sposobu zarządzania oraz nowa struktura wpłynie pozytywnie na jakość świadczonych usług, decyzje zarządu będą podejmowane szybciej, a działalność będzie elastycznie dopasowana do oczekiwań mieszkańców. Nowy podmiot otrzyma również określone zadania, w tym inwestycje sportowe, jak modernizacja szatni, czy budowa siłowni zewnętrznej i toru do jazdy na rolkach i rowerach. Gmina wciąż będzie 100-procentowym właścicielem obiektów sportowych i w tym zakresie nic się nie zmieni. Chcemy, aby zajęcia sportowe nadzorowane do tej pory przez instruktorów sportu z OSiR-u, przejęły organizacje sportowe, jak Start Strzegom, AKS czy Stowarzyszenie Taekwondo, co wpłynie korzystnie na zróżnicowanie oferty zajęć i podniesienie poziomu szkolenia - dodaje zastępca burmistrza Strzegomia, Wiesław Witkowski.

Powyższe zmiany nie są rozwiązaniem prekursorskim. Spółki istnieją w Świebodzicach, Strzelinie, Wałbrzychu czy też w Sobótce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group