Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Likwidacja szpitala w Żarowie to plotki

Wiadomości: Świdnica/Żarów
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:43
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec w Świdnicy dementuje plotki dotyczące likwidacji oddziału reumatologiczno–rehabilitacyjnego w Żarowie i kierowania pacjentów do ośrodka w Kamiennej Górze.

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wystąpił do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie kontraktu na świadczenie usług rehabilitacyjno-reumatologicznych – informuje Katarzyna Szukała z Latawca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 15-11-2010 9:13
w kazdej plotce jest odrobina prawdy, szpital bedzie przeksztalcony w calkowicie prywatny zaklad.
~nm 15-11-2010 11:24
Plotki!!Skoro to takie plotki to dlaczego Pan Domejko nie potrafi zagwarantować, że szpital będzie funkcjonował w takiej formie jak obecnie? Sprawa została nagłośniona i nagle wszystko jest wymysłem. Dlaczego Pani Nawrocka została zwolniona z dnia na dzień?, dlaczego pielęgniarki zostają przesuwane z etatem do szpitala Latawiec. Wiec jakie to plotki !!!!!!!!!!!!!!!!!1
~ 15-11-2010 20:22
tym szpitalem zajal sie niejaki michas szukala, pan ktory jak wejdzie do szpitala to wychodzi i gasi swiatlo jako ostatni.
~ 15-11-2010 20:43
W Świebodzicach jest już prywatny i nie słychać ubolewań. Do przekształceń zmusza przecież obecny rząd. Więc pytanie: przekształcać czy likwidować?
~ 15-11-2010 21:27
Ciekawe tylko, że w samym Latawcu nic nie słychać o likwidacji oddziału w Żarowie? Dzisiaj przyjęta została do pracy w Oddziale Reumatologii nowa Pani doktor. Przecież to nie ma sensu - szpital w Żarowie prywatny czy nie nie - nie ma szansy na samodzielne istnienie w dzisiejszych czasach. Świebodzicki jest sporo większy a i tak należy do sieci prywatnych szpitali. Ostatnie potężne inwestycje w Żarowie też nie miałyby sensu dla Latawca, jakby nie wiązał z tym oddziałem swoich planów. A co do odejścia dr Nawrockiej, to nie było ono wcale takie nagłe. W oddziale od roku był konflikt między personelem, który bardzo utrudniał normalne funkcjonowanie i leczenie. Dyrekcja przez długi czas liczyła na to, że zwaśnione strony w końcu same się dogadają - niestety do tego nie doszło. Dr Nawrocka została odwołana ze stanowiska ordynatora, ale wszyscy chcieli by dalej pracowała, bo jest bardzo dobrym lekarzem. Ma jedynie nieco trudny charakter. Niestety zdecydowała, że nie może tam dalej pozostać jako zwykły lekarz - kwestia honoru. Jakby ktoś nie wiedział - dr Nawrocka była wcześniej dyrektorem szpitala w Świebodzicach i w czasie gdy dyr. Domejko szefował ACK w Gdańsku i wyglądało na to, że zostanie tam na dłużej - była niemal pewnym kandydatem na jego następcę w Świdnicy. Jeśli zaś chodzi o "prywatyzację" Latawca, to wszystko niestety zależy od rządu i ustawy likwidującej SPZOZ-y. Nikt, nie tylko dyr. Domejko, nie jest w stanie powiedzieć dzisiaj jak to będzie wyglądało w przyszłości. Jeśli rząd zmusi samorządy do likwidacji SPZOZów - to szpital zostanie przekształcony w Spółkę Akcyjną należącą w 100% do Powiatu Świdnickiego. I pewnie niewiele ponad to się zmieni.
~ 15-11-2010 21:36
W kwestii jeszcze jednej plotki: "przesuwane pielęgniarki z Żarowa do Latawca". Tak - to prawda - była jedna - pielęgniarka oddziałowa, oddelegowana na 3 miesiące do Latawca w dniu odwołania dr. Nawrockiej - również w celu uspokojenia nastrojów i opadnięcia emocji. W tym czasie zastępowała ją inna pielęgniarka oddelegowana z Latawca. Obecnie już od dłuższego czasu wszystko wróciło do normy i oddział Reumatologii normalnie funkcjonuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group