Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Lodówka społeczna

Niedziela, 26 stycznia 2020, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
Żarów: Lodówka społeczna
Fot. UM Żarów
Pierwsza w Żarowie lodówka społeczna już działa. Od dziś, Żarowianie mogą zostawiać tutaj jedzenie, wspierając tym samym osoby potrzebujące pomocy.

Przy ul. Armii Krajowej 54 w siedzibie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stanęła pierwsza w naszym mieście lodówka społeczna. To miejsce, do którego mieszkańcy mogą przynosić jedzenie, aby podzielić się z innymi.

– Lodówka pojawiła się w Żarowie dzięki inicjatywie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do lodówki można włożyć wszystko to, co zjedlibyśmy sami. Pamiętajmy, aby produkty miały ważną datę przydatności do spożycia. Zachęcamy mieszkańców, aby dzielili się produktami spożywczymi. To piękne, że możemy dzielić z drugim potrzebującym człowiekiem – mówił Jan Piątek z Fundacji Weźpomóż.pl

Lodówka stoi w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Można z niej korzystać każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Ośrodka 7.30-15.30.

– Są wśród nas ludzie, dla których kupno jedzenia, ubrania lub lekarstw stanowi problem i muszą wybierać między którąś z tych podstawowych dla życia potrzeb. Są też tacy, którzy mają tego jedzenia zbyt dużo i nie wiedzą, co z nim zrobić. Łącząc te potrzeby powstał pomysł utworzenia społecznej lodówki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z lodówki, ale także dzielenia się produktami z potrzebującymi – dopowiadała Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Lodówka jest już ustawiona i Żarowianie mogą do niej wkładać jedzenie. Z czasem, również z inicjatywy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Weźpomóż.pl będą organizowane warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

– To bardzo słuszna idea. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej i cieszymy się, że nasi mieszkańcy będą mogli ze społecznej lodówki korzystać. Bardzo dobrym pomysłem jest także edukacja w tym temacie młodych ludzi. Musimy uczyć młode pokolenie, jak ważna jest pomoc i dzielenie się z drugim człowiekiem – mówili burmistrz Leszek Michalak oraz Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group