Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Logo dla Dolnośląskiego Szlaku UNESCO

Wtorek, 20 grudnia 2011, 8:31
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Świdnica: Logo dla Dolnośląskiego Szlaku UNESCO
Fot. użyczone
Uczniowie klas I i II pod opieką p. Jolanty Orleańskiej wzięli udział w konkursie na logo Dolnośląskiego Szlaku UNESCO, którego organizatorem było Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Parafia Ewangelicka.

Pierwsze miejsce zdobył projekt Julii Bilan uczennicy klasy I b z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, a trzecie miejsce projekt Dawida Szczebaka, ucznia klasy I c również z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Nagrodę dla zwyciężczyni, a także jej koleżanek i kolegów z klasy, ufundował Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy. Objął on także konkurs swoim patronatem. Dzięki Julii cała jej klasa pojedzie wiosną Dolnośląskim Szlakiem UNESCO i zwiedzi Kościoły Pokoju w jaworze i Świdnicy oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

W dniu 16.12.2011r uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Gabryliszyn oraz p. Jolanty Orleańskiej uczestniczyli w uroczystych obchodach 10 rocznicy wpisania Kościoła Pokoju w Świdnicy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które odbyły się w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Wysłuchali cyklu wykładów na temat znaczenia obecności kościołów pokoju na tej liście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group