Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Lokalna inicjatywa

Czwartek, 23 lipca 2020, 7:43
Autor: red
Żarów: Lokalna inicjatywa
Fot. UM Żarów
Fundacja Inicjatywa B zaprasza mieszkańców Gminy Żarów do wspólnego świętowania w ramach: Start projektu Lokalna kartka 1.0

Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi, we współpracy z partnerami projektu oraz lokalną społecznością został stworzony autorski „Kalendarz Świąt Lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie internetowych kartek.

Zapomniane wydarzenia, nieistniejące obiekty i miejsca oraz ciekawe osobowości zostały krótko opisane, aby przedstawiać je codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców Gminy. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci.

Już 31 lipca zostanie opublikowany „Kalendarz Świąt Lokalnych”, który codziennie dostarczy mieszkańcom Gminy Żarów nowych informacji na temat istniejących i nieistniejących miejsc, lokalnej historii i kultury oraz ciekawych osobistości. Od końca lipca każdy dzień będzie powodem do lokalnego świętowania!

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci.

Szczegółowe informacje można znaleźć na:http://inicjatywab.pl/lokalna-kartka-1-0/ oraz na www.lokalnakartka.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group