Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Loteriada elektrośmieciowa

Środa, 29 listopada 2017, 15:06
Autor: red
Świdnica: Loteriada elektrośmieciowa
Fot. organizatorzy
W sobotę, 2 grudnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG–EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 10.00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim.
- W związku z tym, że już od pięciu lat współpracujemy z firmą AG-EKO postanowiliśmy zorganizować "Loteriadę elektrośmieciową". Zasady konkursu są banalnie proste: każdy mieszkaniec Świdnicy, który odda eletkrośmieci podczas zbiórki w najbliższą sobotę, wypełni kupon konkursowy oraz wrzuci go do przygotowanej urny, ma szansę na wygranie bardzo atrakcyjnych nagród. A będą to między innymi: zegarek smartwatch, zgniatarki do butelek czy też ładowarki do akumulatorków. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału, zarówno w zbiórce elektroodpadów jak i w naszym konkursie – mówi Tomasz Jaworski, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Komisyjne losowanie nagród odbędzie się 4 grudnia w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. O wygranych laureaci zostaną powiadomieni mailowo bądź telefonicznie.

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, to wszystkie popsute lub po prostu niepotrzebne urządzenia, które działają lub działały kiedyś na prąd lub baterie, czyli np. pralki, lodówki, żelazka, radia, lokówki, telewizory, komputery, a nawet zabawki. Tego typu odpady zawierają w sobie substancje niebezpieczne dla ludzi i środowiska, dlatego muszą być zbierane selektywnie i oddawana do recyklingu, odzysku lub unieszkodliwienia specjalistycznym firmom.

Ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy zbiórce odpadów nie powinniśmy przynosić kineskopów bez obudowy, rozbitych telewizorów i sprzętu niekompletnego.

Jeżeli ktoś nie zdąży oddać elektrośmieci w terminie zbiórki, może na co dzień, bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Odpady w PSZOK przyjmowane są od razu, wystarczy tylko wylegitymowanie się. Jest to konieczne, ponieważ punkt ten adresowany jest do mieszkańców Świdnicy, którzy wnosząc odpady za śmieci mogą korzystać z usług bezpłatnie.
PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy Świdnicy, bez ponoszenia dodatkowych opłat, mogą przekazywać:
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- zużyte baterie i akumulatory,
- odpady budowlane i rozbiórkowe,
- meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony,
- chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach,
- odpady zielone,
- odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone,
- inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych,
- papier i tektura, metal,
- tworzywa sztuczne,
- szkło i opakowania ze szkła,
- opakowania wielomateriałowe,
- opakowania ulegające biodegradacji.
 
PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Metalowców 4. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group