Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lotnicy podsumowali: to był dobry rok

Piątek, 25 grudnia 2015, 8:02
Aktualizacja: 8:09
Autor: opr.red.
Świebodzice: Lotnicy podsumowali: to był dobry rok
Fot. www.swiebodzice.pl
W przyszłym roku Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach będzie świętować 4. rocznicę powstania. 19 grudnia nasi lotnicy tradycyjnie zaprosili na swoje spotkanie opłatkowe przyjaciół i sympatyków, wspierających działania organizacji, by podsumować mijający sezon.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, Agnieszka Gielata dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Izabela Siekierzyńska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Jerzy Siatkowski z Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, Maciej Maciejewski reporter TVP a także przedstawiciele Szkoły Spadochronowej Dedal, Fundacji Wadera i oczywiście członkowie TLŚ z rodzinami.

- Dziękuję za kolejny, bezpieczny rok i za ogromną pomoc i wsparcie, jakie otrzymujemy od samorządu Świebodzic - podkreślał Grzegorz Glegoła, szef TLŚ.

- Lotnisko w Świebodzicach jest widoczne na mapie lotniczej Polski, niebo nad miastem pełne jest samolotów, szybowców i spadochronów. To miejsce, które służy do wielu celów, jest potrzebne i ważne.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podkreślał jak ważną rolę dla Świebodzic odgrywa lotnisko.

- Jestem dumny z waszej pracy, bo to dzieło wielu ludzi, zaangażowanych i pełnych pasji. Nasze lotnisko jest coraz bardziej widoczne, lądują tu samoloty, odbywa się popularny w całym regionie Piknik Lotniczy. Gratuluję i dziękuję - mówił burmistrz.

Po raz pierwszy w spotkaniu wziął udział szef Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, co oznacza koniec nieporozumień i nowe otwarcie w zakresie współdziałania obu organizacji, propagujących lotnictwo.

W planach TLŚ jest także rozszerzenie oferty szkoleń dla instruktorów i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w ramach projektów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group