Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lotnisko się rozbudowuje

Czwartek, 10 lipca 2014, 21:02
Aktualizacja: 21:03
Autor: red.
Świebodzice: Lotnisko się rozbudowuje
Fot. UM Świebodzice
Widać go z daleka. Jest duży, intensywnie czerwony, przyciąga wzrok nie tylko kierowców i pieszych, ale, co najważniejsze, pilotów korzystających ze świebodzickiego lotniska. Co takiego? Hangar szybowcowy, który stanął na terenie obiektu przy ul. Olszańskiej.

Hangar na świebodzickim lotnisku to konstrukcja ze stali ocynkowanej, oparta na kratownicy i pokryta plandeką. Ma 12 metrów szerokości, 30 m długości i 5 m wysokości użytkowej. W jego wnętrzu może być przechowywane maksymalnie 5 szybowców. Koszt inwestycji to nieco ponad 72 tys. zł.

W hangarze garażowane i serwisowane będą szybowce drewniane - wchodzące w skład floty Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze - które z uwagi na swoją konstrukcję nie powinny być przechowywane pod gołym niebem. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że w tym roku Towarzystwo Lotnicze zorganizowało trzecią edycję kursu szybowcowego dla młodzieży z terenu Gminy Świebodzice, która to młodzież intensywnie korzysta ze sprzętu lotniczego.

Szkolenia - poza szybowcowymi, również spadochronowe - to niejedyne działania realizowane na lotnisku. W sierpniu zawitają do nas lotnicy z grupy rekonstrukcyjnej Retro Sky Team, z kolei w przedostatni weekend wakacji (23-24.08), zapraszamy Państwa na "Odlotowy Piknik Lotniczy", organizowany z inicjatywy Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group