Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Łyżwiarze zawładnęli lodowiskiem

Sobota, 20 lutego 2016, 11:42
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 11:43
Autor: red
Po curlingu przyszedł czas na niezwykle widowiskowe łyżwiarstwo figurowe.

Od piątku do niedzieli (19-21 lutego) ponad 70 zawodniczek i zawodników na lodowisku w Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęło rywalizację o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Dolny Śląsk 2016”. Wstęp na zawody jest wolny.

Podobnie, jak przed kilkoma dniami zmagania sportowców poprzedziła specjalna, olimpijska ceremonia otwarcia. Sportowców powitała: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Znicz olimpijski zapaliła zawodniczka z Torunia Agnieszka Rejment. Poczet sztandarowy tworzyli: Ryszard Gurtler (mazowieckie), Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (obije pomorskie). W imieniu sędziów i zawodników ślubowanie złożyli: Piotra Nowak i Anna Łukasiak (pomorskie). Tradycyjną sentencję otwierające olimpijskie zmagania wygłosił Zenon Dagiel, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

W związku z zawodami do Świdnicy przyjechało wiele znakomitych postaci łyżwiarstwa figurowego, między innymi wielokrotni mistrzowie Polski i Europy, trzykrotni olimpijczycy Dorota i Mariusz Siudkowie.

Zmagania młodych sportowców z całej Polski można obserwować na żywo w internecie pod adresem: http://kamery.dolnet.pl/33-xxii-ogolnopolska-olimpiada-mlodziezy/
Transmisję online zapewnia firma Dolnet Group, właściciel marki LIMONKA.NET.PL.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group