Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Made in Wagony Świdnica

Piątek, 16 września 2011, 9:02
Aktualizacja: 16:11
Autor: GrA
Świdnica: Made in Wagony Świdnica
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Setny wagon typu otwarty transporter do przewozu samochodów wyjechał wczoraj z fabryki Wagonów Świdnica S.A. Pierwsza partia stu wagonów to część kontraktu z międzynarodową firmą logistyczną BLG Logistics opiewającego na 350 sztuk.

Wagony służyć będą do przewozu samochodów takich marek, jak: Skoda, Opel, BMW, Volswagen,Mercedes, czy Ford. Do września 2012 roku świdnicka Fabryka Wagonów S.A wyprodukuje 350 tego typu wagonów. To efekt współpracy z międzynarodową firmą BLG Logistic Group. Wagony będą jeździły na terenie Niemiec i innych krajów europejskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem świdnicka fabryka może liczyć na dalsze zamówienia od BLG Logistic Group. – Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała dalej i za trzy lata spotkamy się w tym samym miejscu przy odbiorze 1000 wagonu – mówił wczoraj podczas uroczystości przekazania 100 transportera dyrektor zarządzający BLG Logistic Group Gerald Binz.

Dzięki temu świdnicka fabryka Wagonów o swoją przyszłość martwić się nie musi. Zamówienie na otwarte transportery do przewozu samochodów podpisano w kwietniu 2011 roku. Od sierpnia rozpoczęła się ich produkcja. – To bardzo duże ilościowo zamówienie. Każdy z tych wagonów posiada dwa człony. W sumie więc wyprodukujemy 700 jednostek wagonowych – wyjaśnia Elżbieta Borowiak, rzecznik prasowy Wagonów Świdnica S.A.

Zamówienie pozwoliło także zwiększyć zatrudnienie w świdnickiej fabryce. W chwili obecnej Wagony Świdnica S.A., należące do amerykańskiego koncernu Greenbrier Europe, zatrudnia 880 własnych pracowników i około 130 pracowników z firm zewnętrznych.

Po 13 latach świdnicka fabryka Wagony Świdnica S.A otrzymała także pierwsze polskie zamówienie – 100 sztuk węglarek dla PKP Cargo. – Cieszymy się bardzo z tego pierwszego polskiego zamówienia. Na zachodnim rynku jesteśmy już wiarygodni. Mamy 5-6 klientów, którzy od kilku lata zamawiają u nas wagony – mówi Elżbieta Borowiak. Firma w czerwcu tego roku przejęła także Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego w Oławie. – To pozwoli nam w pakiecie oferować usługi produkcyjne i naprawcze zarazem – dodaje rzecznik prasowy Wagonów.
Świdnicka fabryka Wagony Świdnica S.A produkuje wagony wszelkiego typu. Zarówno transportery otwarte i kryte do przewozu samochodów, cysterny o różnych pojemnościach i do przewozu wszelakich substancji, a także węglarki. Każde zamówienie jest inne i wykonywane według zaleceń zamawiającego.
Wczoraj przekazano 100 z 350 transporterów otwartych do przewozu samochodów. Wagon typu Laaers to wyposażony w dwa pokłady podnośne, dwuczłonowy 2-osiowy wagon, przeznaczony do przewozu szerokiej gamy samochodów: standardowych, vanów dostawczych i SUV. Operowanie i monitoring regulacji pokładu ładunkowego może wykonywać jedna osoba. Wysokości położenia górnego pokładu można zwiększać z poziomu 1640 mm do 1940 mm. Podnoszenie górnego pokładu przeprowadza się przy pomocy specjalnej wciągarki linowej wyposażonej w systemy zapewniające kontrolowane odwijanie liny z bębna oraz przeciwdziałanie przeciążeniu liny. Prowadnice górnego pokładu znajdują się w pionowych słupach. Powierzchnia robocza pokładu pokryta jest warstwą antypoślizgową. Wagon może być wyposażony w system hamulcowy Knorr lub Hepos oraz kompozytowe klocki hamulcowe typu K z firmy Jurid lub Cosid.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group